Čimbur i Cvitanović predvodili Dubravu do uvjerljive pobjede

Koprivnica se opekla na Gnjdićeve koprive.

Utakmicom Dubrave i Koprivnice startala je druga sezona Jedinstvene kadetske lige. Dubravaši su opravdali ulogu favorita i upisali pobjedu 102:67. Gosti su prednost imali samo na startu kada su poveli 4:0. Momčad Borisa Gnjidića tada radi seriju 12:0, a u završnici prvog dijela dolazi i do 17 razlike (54:37).

Raspoloženi Roman Čimbur vukao je domaćine do 22 razlike (64:42) početkom treće četvrtine. Koprivničanci su zakratko smanjili, ali posljednju četvrtinu nisu uspjeli parirati Lavovima koji su taj period igre dobili 28:8.

”S obzirom da je na kraju treće četvrtine bilo samo 15 razlike, ja jedino nisam zadovoljan posljednjom četvrtinom. To je vjerojatno posljedica toga što mi kroz sezonu nismo imali protivnike ovog ranga koji su trkački na puno većem nivou”, kaže Izet Čaldarević, trener Koprivnice.

”Drago nam je da smo ligu otvorili s pobjedom i da je rezultat realan odnos snaga. Mi se okrećemo drugom kolu i gostovanju kod Cibone gdje očekujem neizvjesnu utakmicu”, dodao je trener Dubrave Boris Gnjidić.

Dubravu je predvodio Čimbur s 31 poenom. Fran Cvitanović je uz 21 poen imao 17 skokova i 8 asista. Ivan Nazor je upisao 19 poena.

Koprivnicu je predvodio Patrik Lovrić (29).