Crvena Zvezda potpuno nadigrala Budućnost u finalu abaligaškog Superkupa

Autor: Saša Ćirić

Bivši euroligaš najavio novopečenom što bi ga moglo očekivati u najjačem europskom natjecanju.

Crvena Zvezda je osvojila Superkup ABA lige. Beogradski klub je potpuno nadigrao podgoričku Budućnost, i to na sličan način kao Cedevitu. U prvom poluvremenu je nevjerojatnim angažmanom s obje strane terena Zvezda izgradila ogromnu prednost. Nakon 20 minuta igre je pitanje pobjednika riješeno, s visokih 25 poena prednosti (57-32) za crveno-bele.

U nastavku je Budućnost tek uspjela ublažiti poraz (89-75), pa Beograđani uzimaju prvi regionalni trofej u sezoni, što će im svakako dati vjetar u leđa u nadolazećoj sezoni.

Balansirani napad pobjedničke momčadi predvodio je Mouhammad Faye (14 poena), a pratili su ga Maik Zirbes (13) i dvojica s 12 poena - Stratos Perperoglou i Ognjen Dobrić. Kod Budućnosti je Filip Barović ubacio 19, a Danilo Nikolić 16 poena.