Čudotvorac Miličić u finalu poljskog prvenstva srušio Tabaka, naslov slavi i Josip Sobin

Kakve mi trenerske kapacitete imamo!!!

U hrvatskom finalu poljske PLK lige Stal Ostrow Wielkopolski, kojeg s klupe vodi Igor Miličić, a na parketu predstavlja Josip Sobin, je s 4-2 pobijedio Zielonu Goru za čijim je kormilom Žan Tabak.

U posljednjem susretu finalne serije Ostrow je slavio kod kuće 92-85.

Prve dvije utakmice Zielona Gora je bila domaćin. Ostrow je u drugoj uzeo važnu pobjedu koju je potvrdio u sljedeća dva domaća susreta te poveo 3-1. Tabakova momčad je na svom parketu smanjila na 3-2, ali više od toga nije mogla.

Miličić je u ovoj sezoni doveo Ostrow do finala FIBA Europa kupa i naslova prvaka Poljske. Ovo mu je peti trenerski trofej u Poljskoj. S Anwilom je uzeo dva naslova prvaka, kup i superkup.

Josipu Sobinu je ovo treći naslov prvaka Poljske, prethodna dva je osvojio s Anwilom. U odlučujućoj utakmici sudjelovao je s 13 poena, 4 skoka i 2 asistencije.