Dan nakon teškog prvenstvenog poraza od Podravca, Pula istog protivnika izbacila iz Kupa

Nikada ne podcjenjuj Pulu, lekcija je koju su danas naučili košarkaši Podravca.

Samo 16 sati nakon što su uzdignutih ruku i s osmijehom na licima napustili Dom sportova Mate Parlov ponovno su istrčali na isti parket i zaigrati protiv istog suparnika. U subotu navečer Podravec je slavio u sklopu 5. kola Prve lige s uvjerljivih 64-89. da bi u nedjelju popodne bio poražen u 1. krugu Kupa Krešimira Ćosića 88-86. I to na koji način!

Košarkaši Pule 1981 nisu klonuli duhom nakon teškog poraza večer prije, niti se predali nakon prve četvrtine kod rezultata 20-27. Štoviše, na odmor su otišli s pet poena viška (48-43).

Gosti su se početkom drugog poluvremena uozbilji i pobjegli na šest poena prednosti (66-72). Domaćini ponovno uzvraćaju. Dvadeset sekundi prije kraja Pavao Blažević je doveo Pulu u vodstvo 86-84. Julijan Zadravec je izjednačio tri sekunde kasnije. Dvije sekunde prije isteka vremena Blažević je promašio šut za pobjedu, ali je loptu dohvatio Ante Božić i uz zvuk sirene zabio za slavlje Pule.

U Prvoj ligi Pula nakon pet kola ima pet poraza, Podravac dvije pobjede. U Kupu, dalje ide momčad koja je više vjerovala u uspjeh.