Debakl Splita na Grbavici, dubinsko smrzavanje na -38

Težak poraz doživjeli su košarkaši Splita na gostovanju kod Sparsa u Sarajevu u sklopu 16. kola Druge ABA lige.

Domaćini su slavili 96-58.

Split je na parketu dobro stajao prvih pet minuta i držao se do rezultata 15-13. Do kraja prve četvrtine Sparsi su pobjegli na +9 (26-17). Druga četvrtina donijele je izjednačenost i stabilnost u splitskoj igri. Raspad sustava dogodio se u drugom poluvremenu u koje se ušlo s rezultatom  45-35 za domaćine.

Razlika je u korist domaćina rasla iz minute u minutu. Anzulovićeva momčad je pukla na svim razinama i linijama, a Sparsi su samo trpali i gazili do samoga kraja.

Sarajlije su pogodili 12 trica iz 23 pokušaja pri čemu su izrazitu preciznost iskazali Protić (4/6) i Hasandić (4/6). Njih su dvojica ujedno i najbolji strijelci domaćina s 18 odnosno 14 poena. Lovro Mazalin i u Sparsima dobiva mrvice. Igrao je nešto manje od pet minuta i postigao dva poena.

U splitskim redovima Cobbins je postigao 14, a Kedžo i Marčinković po 11 poena.