DepoLink Škrljevo bolji od Alkara

Autor: Vito Sep/KK DepoLink Škrljevo Photo: KK Depolink Škljevo

Utakmica velikog uloga

Košarkaši DepoLink Škrljeva su u Kostreni u 16. kolu FAVBET Premijer lige pobijedili Alkar rezultatom 94:88. DepoLink Škrljevu je ovo tek treća pobjeda ove sezone, dok je Alkar ostvario četiri. Jedna od tih četiri Alkarovih pobjeda je i ona u Sinju nakon preokreta protiv Škrljeva. Utakmicu bolje otvaraju gosti, nakon 5 minuta igre rezultat je 4:13 za Alkar, što je ujedno bilo i njihovo najveće vodstvo, no momčad Edija Dželalije vraća utakmicu u egal te nakon prve četvrtine Sinjani vode minimalnim vodstvom (20:21). U drugoj četvrtini domaćini vrlo brzo dolaze do vodstva od +6, a nakon minute odmora trenera Alkara Dina Ercega, dolaze i do +10. Gosti se dvije minute do velikog odmora približavaju na 45:41 – nakon pogođene trice Matuline i istovremenog faula Stanojevića na Aloku koji pogađa jedno slobodno bacanje. Na poluvremenu je na semaforu stajalo 49:45 za momčad iz Bakra. U nastavku utakmice Škrljevo nakon 2+1 Uljarevića odlazi na +13 (60:47) te dvoznamenkastu prednost održava do kraja treće dionice – 73:61. Na točno pet minuta do kraja Škrljevo dolazi do najveće prednosti od +14 (86:72), ali se Alkar vrlo brzo vraća i dolazi na -4 (85:81). Na minutu do kraja Hollowell, novopridošlo pojačanje Škrljeva, pogađa tricu preko Aloka za 90:83 te se ta trica pokazala i kao ključna za domaćina. Alkar se ne predaje te dolazi na -4 (92:88), ali vremena za preokret nije bilo...

Kod DepoLink Škrljeva najbolji su bili Stanojević sa 33 poena i Hollowell sa 22, no veliki doprinos pobjedi su dali i Bart, Uljarević te Šljivarić. Kod Alkara su najefikasniji bili Anderson i Alok sa 27 odnosno 26 poena. U statističkim kategorijama, DepoLink je imao fantastičan šut za tri poena (14/30), dok je Alkar ubacio tek 3 trice iz 13 pokušaja, također su imali duplo više izgubljenih lopti od domaćina – njih 16. U sljedećem 17. kolu Alkaru dolazi Zabok, a DepoLink Škrljevu Šibenka.