DepoLink Škrljevu derbi, Konjević zabio 24

Autor: Vladimir Jurić Photo: KK Depolink Škrljevo

Prva muška liga

Derbi prvog kola Prve muške lige, odigran u Sportskoj dvorani Kostrena, pripao je DepoLink Škrljevu koje je pobijedilo Ribolu Kaštelu rezultatom 72:65. Zeleni su vodili cijelu utakmicu, a najveću prednost imali su u 33. minuti, kada su bili na +14 pri rezultatu 62:48.

Prva četvrtina pripala je domaćinu koji je na isteku deset minuta imao prednost 16:9. Raspoložen je bio kapetan Zelenih Davor Konjević koji je postigao devet koševa uz jednu tricu. Gosti iz Kaštela vratili su se na početku druge četvrtine te došli na minus dva, 16:14. Ipak, do kraja prvog poluvremena domaćin se odvaja na +11, 33:22.

Treća četvrtina protekla je u znaku stalnog vodstva domaćina pa je na kraju tridesete minute na semaforu stajalo 53:43.

Kada su prisutni u dvorani očekivali laganu pobjedu Zelenih, gosti su presingom smanjili prednost za konačnih 72:65.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Konjević s 24 postignuta koša i tri trice. Srđan Brocić postigao je 15, a Jure Gunjina 13 koševa. Kod Kaštelana, Ivo Zukanović imao je double-double učinak s 17 skokova i 11 postignutih koševa. Petar Markota postigao je 11, a kapetan Josip Vidović 10 koševa.