Deseta pobjeda Dubrovnika, DepoLink Škrljevo 'teško diše'

Autor: KK Dubrovnik Photo: KK Dubrovnik

Gosti su, baš kao i protiv Zadra, imali svoje trenutke - premalo za uspjeh.

Košarkaši Dubrovnika došli su do pobjede protiv DepoLinka Škrljevo, kojom su drugi krug sezone zaključili šestim mjestom. Završilo je 101-87 (po četvrtinama 26-29, 27-19, 25-17, 23-22).

Domaći košarkaši susret su otvorili vodstvom, koje je došlo do šest poena prednosti (14-8). Nakon toga, Škrljevo hvata priključak. Imali su osam poena prednosti u prvoj (18-26) i u drugoj četvrtini (29-37). Ipak, momčad trenera Ivana Perinčića podiže ritam u obrani i hvata priključak. Na poluvremenu Dubrovnik vodi 53-48.

Izrazito raspoloženi bili su Petar Dubelj (29 poena, 7 skokova, 5 asistencija), Tomislav Cvitković (18 poena) i Filip Vujičić (18 poena). Na krilima njihove realizacije, koju je pratila čvrsta i sigurna igra u obrani, Dubrovnik dolazi do pobjede. U zadnjoj dionici imali su i 20 koševa prednosti.

Što se tiče DepoLink Škrljeva, najefikasniji je bio Vigo Bart sa 17 poena. Ivan Gulin postigao je 16, a po 15 Nikola Stanojević i Noa Svoboda.

Dubrovčanima se piše deseta pobjeda ove sezone (uz 12 poraza), dok Škrljevo ostaje na četiri pobjede (uz 18 poraza).