VIDEO/FOTO Diadori druga, a Mladosti prva pobjeda

DIADORA – PODRAVAC 77:72 (25:18; 22:18; 14:19; 16:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Dalibor Lenac (Rijeka), Dino Barišić (Osijek), Matija Glavurdić (Zagreb).

DIADORA: Bašić 8, Barbaroša 20, Kabić 4, Erslan 15, Zrilić, Višić, Ravnić 10, Butić, Marčev 20, Vidaić, Dunatov. Trener: David Zubčić.

PODRAVAC: Stefan Zadravec 23, Julijan Zaravec 23, Hrženjak, Balatinec 4, Odobašić 2, Šestak 4, Stajku 2, Vrlika 14, Šoš. Trener: Mirko Hrženjak.

Drugoga dana kvalifikacijskoga turnira vidjeli smo izjednačenu utakmicu između Diadore i Podravca. Iako su Zadrani, s obzirom na prvu jučerašnju pobjedu, bili papirnati favoriti, do nove pobjede došli su tek u posljednje dvije minute. „Podravci“ su odlično otvorili utakmicu vodstvom od 8 poena. Međutim, Zadrani su malo-pomalo stizali prednost i u završnici prvoga dijela uspjeli pobjeći na plus 7 (25:18). I druga četvrtina protekla je u vodstvu Diadore iako su košarkaški iz Virja borbenom igrom držali rezultatski priključak.

Dva Zadravca (Stefan i Julijan) u redovima Podravca bili su ključ preokreta koji se dogodio u trećoj četvrtini kada je utakmica otišla u „egal“. U posljednje dvije minute Diadora je ušla s vodstvom 72:64, ali „podravci“ koševima Stefana Zadravca 1:32 prije kraja dolaze do 72:68. Međutim, poenima Roka Erslana i tricom Vite Barbaroše 50 sekundi prije kraja Zadrani odlaze na plus 9 (77:68).

U redovima Diadore najbolji Vito Barbaroša (20 poena, 2 skoka i 6 asistencija) i Paolo Marčev (20 poena, 6 skokova). Odlično im je asistirao Roko Erslan s 15 poena, 5 skokova i 5 asistencija. U redovima Podravca dva Zadravca – Stefan (23 poena, 3 skoka i 9 asistencija) i Julijan (23 poena, 11 skokova).

MLADOST – STOJA          93:74 (19:18; 24:22; 31:17; 19:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Matej Grubišić (Slavonski Brod), Frane Lovrić (Šibenik) i Marin Bogdanić (Čakovec).

MLADOST: Damjanić 3, Čolak, Kučić 31, Serdarušić 19, Zanki, Jacović 2, Bogdanović 2, Mršić 10, Volarević 2, Matleković 24. Trener: Anđelko Matov.

STOJA: Rojnić, Turić 6, Bulešić 6, Dasko 9, Marić 12, Gustovarac, Hortman 14, Blažević 1, Travica 8, Đugum 18. Trener: Vladimir Korošec.

Košarkaši Mladosti danas su, drugoga dana kvalifikacija, odigrali svoju prvu utakmicu protiv pulske Stoje. Na kraju su upisali pobjedu iako je prvih dvadeset minuta utakmica bila u „egalu“ što potvrđuje i rezultat nakon 20 minuta igre (43:39). Puljani su u 15. minuti ostali bez Lovre Bulešića koji je zaradio četvrtu osobnu pogrešku, a odmah zatim i tehničku zbog prigovora čime je znatno oštetio svoju momčad.

Puljani su se odlično držali sve do 26. minute kada su Zagrepčani tricom Kučića došli do prvoga dvoznamenkastoga vodstva (58:48). Do kraja trećega perioda košarkaši Mladosti došli su do plus 17 (74:57).

U posljednjoj četvrtini Puljani su borbenom igrom uspjeli u dva navrata protivničku razliku spustiti na minus 8, ali više od toga nije išlo. Zagrebački su košarkaški u završnici došli do visoke pobjede (93:74).

U pobjedi Mladosti najveći doprinos dao je Vito Kučić (31 poen, 3 skoka i 5 asistencija), centar Ivan Matleković (24 poena, 12 skokova) i Renato Serdarušić (19, poena, 9 skokova i 4 asistencije).