Dijanušić i Novak srušili Međimurje, "susjedi" na vrhu bez poraza

Košarkaši Podravca i Koprivnice bez poraza i nakon trećeg kola Druge lige sjever.

Derbi 3. kola Druge lige sjever igran je u Ludbregu gdje je Grafičar ugostio Međimurje iz Čakovca. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćini preuzimaju inicijativu u trećem periodu i na kraju dolaze do zaslužene pobjede 86:74.

Nakon što su košarkaši Međimurja dobili prvu dionicu, Grafičar je u drugoj četvrtini malo stisnuo u obrani, dozvolio gostima svega 14 postignutih poena pa su na odmor otišli s dva poena prednosti. Nastavili su domaćini vrlo kvalitetno u obrani i u trećem periodu samo što su tada i u napadu podigli preciznost, a posebno je u tom dijelu dominirao mladi Bruno Dijanušić koji je postigao 11 od svojih 20 poena. Grafičar je u posljednju četvrtinu ušao s 12 poena prednosti, a uporni gosti nisu uspjeli stići prednost i utakmicu uvesti u neizvjesnu završnicu pa je pobjeda potpuno zasluženo otišla domaćinima. Uz spomenutog Dijanušića, kod Grafičara je dobru partiju odigrao Manuel Novak koji je svojem matičnom klubu ubacio 19 poena, a vrijedi spomenuti i Luku Prprovića s 16 poena dok je mladi Andro Svaty ubacio 15. Kod Međimurja najbolji Danijel Krajačić s 22 poena, Igor Drk je zabio 15, a Stjepan Kranjčec 13 poena.

Podravac je s 37 poena prednosti slavio protiv Ivančice i nanio im prvi poraz u novoj sezoni. Momčad iz Virja svojim je igrama u prva tri kola dala do znanja da su prvi favoriti prvenstva, a svoje protivnike u prva tri kola pobjeđuju s 40 poena razlike u prosjeku. Stefan Zadravec bio je najbolji protiv Ivančice, ubacio je 21 poen dok je kapetan Nikola Šestak postigao 16 poena. Kruno Smontara najbolji u redovima Ivančice s 20 poena dok je veteran Emil Morović ubacio 13.

Koprivnica je teškom mukom došla do domaće pobjede protiv Virovitice. Oni su u posljednji period ušli s zaostatkom od poena razlike, ali gosti nisu mogli izdržati protiv tricaša iz grada vegete koji su pogađali kao Golden State Warriorsi. Momčad Koprivnice ubacila je čak 16 trica, prednjačio je organizator igre Zoran Jančijev s 6 pogođenih trica, Krunoslav Buković ubacio ih je četiri, a Domagoj Mihoković tri. Domaćini su na kraju izvukli pobjedu od pet poena razlike te su uz Podravac jedina neporažena momčad prvenstva. Iduće kolo donosi im derbi u Čakovcu kod Međimurja.

Uvjerljivu pobjedu u Križevcima ostvarila je Labrada koja je već do poluvremena napravila 10 poena prednosti. Radnik je u trećem periodu uspio smanjiti na šest koševa minusa, ali gosti u posljednjoj četvrtini uvjerljivi kao i u prvom periodu te na kraju ostvaruju uvjerljivu pobjedu, prvu u prvenstvu. Križanović s 12 te Vukojević s 10 najbolji u pobjedničkom sastavu dok su Nervo i Svoboda kod domaćina zabili po 13 poena.

Dvoboj začelja igrali su domaći Bjelovar i gostujuća Vindija iz Varaždina. Varaždinci su do poluvremena pobjegli na 12 poena prednosti, a Bjelovar preko Brune Vrinjanina odgovara u trećem periodu kada su prednost gostiju spustili na svega tri poena razlike. Neizvjesna posljednja četvrtina pripala je Vindiji koja je tako upisala svoju prvu pobjedu te ostavila Bjelovar kao jedinu momčad bez pobjede za sada. Vrinjanin je s 28 poena bio prvo ime susreta dok je Geček ubacio 21. Kod gostiju Marko Kapustić najbolji s 25 poena, a Igor Jakšić je dodao 16.

Rezultati i strijelci 3. kola:

Grafičar-Međimurje 86:74 (22:24,18:14,25:15,21:21)

kk Grafičar:

Nakić A. 7 (1x3), Svaty A. 15 (3x3), Dijanušić B. 20 (1x3), Šamarija K. 4, Vađunec B. -, Hrlec N. -, Prprović L. 16, Siladić L. (cap) 5, Novak M. 19 (1x3), Turek R. -, Stjepić F. -,
TRENER: Danijel Papp

kk Međimurje:

Kranjčec M. 8 (2x3), Horvat S. 7 (1x3), Juras S. (cap) -, Drk I. 15 (1x3), Kuzmić  D. 9, Ostoja D. 0, Kranjčec S. 13 (1x3), Lončarić I. -, Krajačić D. 22 (2x3), Pintarić J. -,
TRENER: Matija Novak

Podravac-Ivančica 102:65 (35:22,22:14,21:18,24:11)

KK podravac:

Kodba B. 6 (1x3), Balatinec M. 5, Križić B. 7 (1x3), Zadravec S. 21 (3x3), Zadravec J. 11 (2x3), Vedriš M. 13, Žaja D. 0, Šestak N. (cap) 16, Maslić T. 12, Matoić T. 8 , Baruškin M. 3 (1x3), Cestar A. 0,
TRENER: Mirko Hrženjak

KK ivančica:

Smontara Ka. 4, Taučer R. 7 (1x3), Putar L.  10 (3x3), Smontara Kr. 20 (3x3), Matuza L. 7 (1x3), Ostoić E. 0, Zidar K. 0, Morović E. (cap) 14, Perković I. 3, Potkonjak L. 0,
TRENER: Zlatko Manjerović

Koprivnica-Virovitica 80:75 (23:19,25:25,11:16,21:15)

kk Koprivnica:

Benotić T. -, Beljan V. 16 (1x3), Mihoković R. 2, Jančijev Z. 20 (6x3), Mihoković D. 12 (3x3), Androlić M. 2, Buković K. 12 (4x3), Antolić G. (cap) 5 (1x3), Balaško J. 11 (1x3), Stajku A. -, Kuzmić L. -,
TRENER: Boris Kapusta

kk Virovitica:

Petrović M. 7 (1x3), Vajagić N. (cap) 15 (2x3), Pavlović A. 16, Ferenčević M. 19 (1x3), Petrović S. 12, Gverić M. 6, Denić T. -, Balić A. -, Matković T. -, Gorički T. -,
TRENER: Nenad Vajagić

Radnik-Labrada 1971 Žurko 65:69 (10:18,15:17,16:12,14:22)

KK RADNIK:

Troha E. 3 (1x3), Jukić M. 2, Nervo D. (cap) 13 (2x3), Turković F. 4, Svoboda N. 13 (4x3), Kurpez M. -, Beljo D. 2, Martinčić I. 12, Podhraški K. 2, Kirin M. , Topljak D. 0, Bindić L. 2,
POMOĆNI TRENER: Ivan Svobda
TRENER: Ante Tomas

kk LABRADA 1970-ŽURKO:

Franjić D. (cap) 7 (2x3), Brlić G. 5, Mazalin Š. 2, Špehar A. 15, Vuchetich N. 7 (2x3), Vukojević L. 10, Juroš F. 2, Križanović J. 12 (1x3), Skakelja R. -, Špiček L. 4, Bosnić B. 2,
TRENERICA: Nevenka Mravlinčić

Bjelovar-Vindija 65:69 (15:20,10:17,23:14,17:18)

KK Bjelovar:

Virnjanin B. (cap) 28 (1x3), Bosanac L. 2, Lovrić P. 3 (1x3), Geček P. 21 (2x3), Feješ S. 0, Stjepanović I. 4, Lukčin M. 7, Laić N. 0, Vuković F. 0, Feješ S. 0, Jug M. 0,
TRENER: Damir Krpan

KK Vindija:

Jakšić I. 16 (3x3), Labaš I. 0, Pizek H. 2, Bađun M. (cap) 12, Grđan V. 9, Kapustić M. 25, Vrbanec V. 0, Kuparić K. 5, Fumić P. 0, Mak P. 0,
TRENER: Dražen Cesar

Parovi 4. kola: Labrada 1971 Žurko-Virovitica, Međimurje-Koprivnica, Vindija-Grafičar, Ivančica-Bjelovar, Radnik-Podravac.