Dinamo bez milosti prema Boscu, Sesarova momčad drži prvo mjesto

Autor: KK Dinamo Zagreb Photo: KK Dinamo Zagreb

Tri od tri

KK DINAMO ZAGREB – KK BOSCO 106:61 (29:17, 26:15, 26:10, 25:19)

Košarkaški Klub Dinamo Zagreb je u trećem kolu FAVBET Premijer lige u Košarkaškom centru Dražena Petrovića pobijedio KK Bosco rezultatom 106:61 (29:17, 26:15, 26:10, 25:19)  i tako upisao treću uvjerljivu pobjedu u sezoni.

Dinamo je u početnim minutama dosta griješio i lako davao loptu protivničkoj momčadi, no nakon početnih nesigurnosti ubrzo je preuzeo kontrolu nad utakmicom i u drugu četvrtinu ušao s 12 koševa prednosti.

U drugoj četvrtini domaćin nastavlja s brzom i agresivnom igrom na koju ekipa Bosca nije imala odgovor pa se na odmor otišlo s rezultatom 55:32. Bosco nije uspio pratiti brzu Dinamovu igru te je prednost na kraju treće četvrtine narasla na 39 koševa razlike. Dinamo je utakmicu rutinski priveo kraju te zadržao stopostotni učinak u ligi.

Ivan Nakić-Vojnović je u Dinamov rezultat utkao 19 poena i 6 skokova, Ivan Novačić je dodao 15 poena, Ivan Vrgoč 14 uz 8 skokova, a Hrvoje Garafolić i Ivan Tvrtko Majić po 12.

Kod Bosca je prednjačio Toni Jelenković s 15 poena, dok su Borna Katanović i Dino Butorac ubacili po 12.