Dinamo dugu godinu u nizu izborio F8 Krešinog kupa

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Dinamo/Luka Batelić

Šibenka je u Zagrebu kratko trajala

Zagrebački Dinamo će drugu godinu zaredom igrati na završnom Final 8 turniru SuperSport Kupa Krešimira Ćosića. Plavi su u susretu osmine finala u KC Dražen Petrović nadigrali Šibenku 95:81. Gosti su na startu poveli 12:10, da bi Mislav Brzoja, Ivan Nakić Vojnović, Ivan Tvrtko Majić i Hrvoje Garafolić odgovorili serijom 13:0. Na isteku prve četvrtine bilo je 30:20. Do odmora se se razigrali Ivan Novačić i Ivan Vučić za +15 (57:42). U nastavku Šibenka nije imala snage ozbiljnije ugroziti domaćine koji je s dvije trice Karla Mikšića u završnici treće četvrtine imao +20 (77:57). Najvećih +23 (93:70) bilo je nakon koša Filipa Kraljevića koji je sa 17 poena predvodio Dinamo. Majić je dodao 15, Novačić 13, a Vučić 12 uz 9 skokova. Garafolić je uz 10 poena imao 9 skokova i 5 asista. Kod Šibenke najučinkovitiji Matej Perković (15).

”Čestitke igračima i svim ljudima u klubu na prolasku u završnicu Kupa Krešimira Ćosića. Mislim da smo osim prvih pet minuta dominirali. Taj start smo imali problema s agresivnošću i dozvolili smo im lagani ulazak u utakmicu. Kada smo podignuli intenzitet igre sve je išlo na našu stranu tako da je utakmica u trećoj četvrtini bila riješena”, kazao je trener Dinama Josip Sesar čija momčad u nedjelju gostuje u Sinju kod Alkara u 11.kolu Favbet Premijer lige.