Dinamo nakon velikog preokreta preko Gorice izborio Final Eight

Autor: KK Dinamo Zagreb Photo: KK Dinamo/HKS

Kup Krešimir Ćosić

U susretu osmine finala Kupa Krešimir Ćosić, Dinamo je u dramatičnoj završnici savladao Goricu rezultatom 81:76.

Prve dvije četvrtine preslika su utakmice koja je odigrana koji dan ranije između ova dva protivnika. Ekipa Gorice je bila lagana i rastrčana, a Dinamo u trenucima spor i pomalo neprecizan. Kada se još i Cvitković ozlijedio krajem druge dionice ovog susreta, koji je do tada bio najbolji igrač iz redova Dinama, izgledalo je da će sve završiti kao u prošloj utakmici.

Na poluvremenu su gosti imali veliku prednost 34:49. No, u drugom dijelu došlo je do potpunog preokreta. Dinamo je u drugom dijelu zaigrao čvrsto u obrani, a pritom su im počeli ulaziti i šutevi. Bad Blue Boysi su dali svoj doprinos atmosferi te u zadnjih deset minuta igre Dinamo ulazi sa rezultatom 54:66. Zadnjih minuta susreta Dinamo se probudio i istopila se prednost Gorice te Dinamo na kraju pobjeđuje rezultatom 81:76.

Kao najbolji strijelci pobjedničke ekipe upisali su se Ivan Novačić sa 24 poena te Hrvoje Garafolić sa 17 poena. U redovima gostujuće momčadi, istaknuo se Karlo Uljarević sa 19 poena.