Dinamo uvjerljiv protiv gradskog rivala

Autor: Krešimir Galić Photo: KSZ

Bosco tijesno poražen od Rogaške

U prijateljskom subotnjem susretu Dinamo je slavio uvjerljivu pobjedu u Dubravi kod Furnira 93:64, Bosco je u svojoj dvorani tijesno poražen od Rogaške 82:80.

Dinamo je u Dubravi nastupio bez Vučića i Ušića ali je u potpunosti dominirao utakmicom ubacivši 13 trica (Markota 5). Furnir bez Rađe i Kalajžića je na startu poveo 5:0 i nakon dobivene prve četvrtine (26:24) potpuno potonuo u drugoj četvrtini u kojoj je Dinamo ubacio sedam trica i imao +15 (54:39). U nastavku se slika nije promijenila, a razigrani gosti predvođeni Damirom Markotom (18) i Marinom Vručinićem (15) odlaze i na prednost veću od 30 razlike.

”Iskreno nisam očekivao ovako uvjerljivu pobjedu. Veseli me da smo nakon kratkog vremena odigrali solidnu utakmicu. Unatoč dobrom rezultatu bilo je još dosta grešaka u obrani, a za napad treba vremena s obzirom da je momčad nova. Vjerujem da će nam ova utakmica pokazati da smo na dobrom putu” - kaže trener Dinama Mario Štirjan koji će momčad idući vikend povesti u Šibenik na prvu od dvije pripremne utakmice sa Šibenkom.

Između dva dvoboja sa Šibenkom uslijedit će susret s Goricom, a prije početka nove sezone u planu su još utakmice sa Boscom, Kvarnerom i Janče (Slovenija).

Pred Furnirom je u srijedu gostovanje u Banja Luci kod Borca, a idući vikend dvije utakmice u Sloveniji.

FURNIR – DINAMO   64:93  (26:24, 13:30, 15:22, 10:17)

Furnir: Jurić, Paponja 5, Nazor, Karahodžić 5, Savić 7, Kos, Vidović 13, Bjelanović 13, Bošnjak 21, Tišma, Kalamiza, Brčić.
Dinamo: Garafolić 12, Vručinić 15, Cvitanović 5, Markota 18, Klepo 9, Škarica, Majić 4, Cvitković 11, Novačić 11, Jakšić, Dugandžić 8.

BOSCO – ROGAŠKA  80:82  (25:18, 13:33, 19:18, 23:13)

Bosco: Kuzmanović 7, Jurič 10, Matić 6, Šljivarić 4, Babić 3, Krajnović 13, Katura 13, L.Babić 14, Linde, Čović, Kos, Primorac 8, Krapić 2.
Rogaška: Rilet 9, Sivka 4, Močnik 12, Kavkler, Špan 15, Colnarič, Kraljević, Miličević 17, Branković, Baptiste 12, Tabak 11.