Dinamu prva pobjeda, Dubrava na čekanju

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Dinamo/Luka Batelić

Alpe Adria Cup

U 5.kolu A skupine Alpe Adria Cupa košarkaši Dinama upisali su prvu pobjedu. U KC Dražen Petrović bili su bolji od slovačke momčadi Spišski Rytieri 91:86.

Zagrepčani su cijeli susret imali rezultatsku prednost, a na tri minute prije kraja poslije šest uzastopnih poena Filipa Kraljevića momčad Josipa Sesara je imala najvećih +12 (85:73). Uporni gosti se nisu predavali pa su preko najboljeg strijelca susreta Abu Kigaba napravili seriju 11:2 i stigli na minus 3 (87:84) na ulasku u posljednju minutu. Mirne ruke s linije slobodnih bacanja bili su Kraljević i Mislav Brzoja pa su bodovi ostali u Zagrebu.

Dinamo koji je igrao bez Ivana Novačića u prvom dijelu je u nekoliko navrata imao +10. Dominirao je Ivan Vrgoč koji je u tom periodu ubacio četiri trice. Kraljević je s 22 poena i 7 skokova predvodio domaćine. Vrgoč je dodao 15 uz 7 skokova, Ivan Nakić Vojnović 13 uz 11 skokova, a Mislav Brzoja 12 poena. Kod Slovaka Kigab je ubacio 24, a Daishon Smith 20.

Susret skupine B između Dubrave i BC Vienne odgođen je za 4.siječnja zbog bolesti u sastavu Vienne.