Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 29 bodova
2. Toni Torbarina Zadar 27 bodova
3. Niko Šare  Cedevita Junior  20 bodova
3. Vigo Bart  Cibona  20 bodova 

Hrvatska
Dino Rađa ljut zbog Perasovića: To je katastrofa, zakucali su ga za klupu

Dino Rađa ljut zbog Perasovića: To je katastrofa, zakucali su ga za klupu

Na Gripama je sve bilo idilično do prije desetak dana. Ili se barem tako činilo...

Upisala se prva pobjeda u ABA ligi i to deseta u posljednjih deset susreta protiv Cibone. Roko Leni Ukić igra kao mladić, Darko Bajo se promovirao u stožernog igrača momčadi, Srđan Subotić kontrolirao situaciju u svlačionici i s ekipom drži vrh poretka HT Premijer lige.

A onda se dogodio slučaj Ivana Perasovića, mladog i talentiranog igrača Splita, dečka iz zlatne generacije hrvatskih kadeta koja je 2018. godine osvojiva naslov kadetskog prvaka Hrvatske.

Ivan je igrao, prema svom mišljenju, premalo i obuzelo ga je nezadovoljstvo. Prvo je izostao s treninga pa s dvije utakmice u nizu. Nije ga bilo protiv Šibenke u HT Premijer ligi, u susretu koji su Žuti iznenađujuće poraženi, niti u Ljubljani gdje je Split doživio katastrofalan porat od Cedevita Olimpije.

Inzistiranje Perasovića da napusti matični klub za Večernji list je prokomentirao Dino Rađa predsjednika Stručnog savjeta HKS-a.

'To je katastrofa. Taj je mali, bez obzira na to čiji je sin, jako talentiran i lani je igrao 20 minuta i imao ozbiljnu ulogu. A ove sezone umjesto da u njega ulože, oni ga zakucaju na klupu. To je za ne povjerovati', rekao je Rađa i odbio mogućnost da je u pitanju nestrpljenje oca mladog Ivana, nekada vrhunskog košarkaša, danas podjednako uspješnog trenera. 

'Nije. I ja bih se naljutio da sam na njegovu mjestu. Uostalom, Peras je klub pitao bi li ga barem dali na posudbu, a oni nisu htjeli. A na njegovu igračku poziciju ljetos su doveli Amerikanca.'

Foto: Šime Zelić/Basketball.hr


Druga strana priče, koja se može čuti iz kluba kaže da je 19-godišnji Ivan sjajan, ali da je jednostavno upao u krizu, koju dobro koristi njegov konkurent, dvije godine stariji Runjić. 

Na Gripama nam kažu da je nestrpljivi otac i dalje radio pritisak, ali da mu to “na daljinski” nije prolazilo jer trenerski kruh zarađuje u 3000 kilometara udaljenom ruskom Kazanju, piše Večernji list. Izbornik Veljko Mršić se nadovezuje sa svojim razmišljanjem. 

'Strpljenja nema ni u klubovima da istrpe mlade igrače, ali ni kod igrača i njihovih roditelja da se izbore za svoj status. A tu je i problem pravilnika i tog stalnog prijelaznog roka, pa igrač u svakom trenutku može otići. Da je to riješeno kao nekad, ne bi se događalo da igrač može otići samo mjesec i pol dana nakon početka sezone, i to je ono što bi Fiba trebala regulirati. A ovakvo stanje odgovara onima koji ne gledaju dugoročno' naglasio je Mršić.