Đakovo nadokadilo -14 i izvezlo pobjedu protiv Dubrave

Autor: KK Dubrava

Presudili Karlovići.

Dubrava je u 10.kolu Prve lige poražena u Đakovu 82:78. Domaćini su tricama poveli 25:17, a Dubrava svoj najbolji dio prvog dijela imala u završnim minutama kada su Čubrić i Šimović kreirali prednost Lavova na poluvremenu 46:41.

S dvije trice Petra Perića Dubravaši su u završnici treće četvrtine stigli do 14 razlike (68:54). Ali tada su stali što domaćini koriste i preko Vladovića i Mateja Karlovića rade seriju 13:0 i dolaze na zaostatak 68:67. Pet minuta bez koša Dubrave prekida Ivan Tvrtko Majić. U dramatičnoj završnici Hrkač je donio prednot Đakovu 76:74. Kristijan Šutalo i Filip Šimović su vratili prednost na stranu Dubrave (78:76), a novi preokret domaćinima i pobjedu donose Matej i Marko Karlović. S dvije trice pokušao je Šimović, ali su bodovi ostali u Đakovu.

Matej Karlović je ubacio 29 poena, Antun Hrkač 17, a Marko Karlović 16. Kod Dubrave po 18 poena su ubacili Stipe Čubrić i Filip Šimović.

Lavovi će polusezonu zaključiti u petak, 21.prosinca kada će u svojoj dvorani ugostiti Jazine Arbanase.