PODRAVAC – MLADOST   86:123 (24:36; 18:33; 20:23; 24:31)

(24:36; 18:33; 20:23; 24:31)

Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Krešimir Katić (Slavonski Brod), Matej Grubišić (Slavonski Brod) i Marin Bogdanić (Zagreb).

PODRAVAC: Stefan Zadravec 13, Julijan Zadravec 18, Benotić 3, Hrženjak, Balatinec 12, Odobašić, Šestak 10, Gregar-Hrženjak 3, Stajku 7, Vrlika 7, Šoš 13. Trener: Mirko Hrženjak.

MLADOST: Damjanić 10, Čolak 17, Kučić 29, Serdarušić 11, Zanki 20, Jacović 6, Bogdanović 2, Mršić 9, Volarević 12, Matleković 7. Trener: Anđelko Matov.

Utakmica Podravca i Mladosti protekla je u jednom smjeru: od samoga početka Zagrepčani su diktirali ritam igre i iz minute u minutu povećavali svoju prednost. Već nakon prvih 20 minuta Mladost je imala plus 27 (42:69).

U nastavku utakmice trener Mladosti Anđelko Matov dao je priliku svim igračima s klupe tako da su u trećoj četvrtini gosti iz Virja došli „do zraka“ i tu četvrtinu odigrali ravnopravno. U posljednjih deset minuta „mladostaši“ su zabijali lagane poene što ih je na kraju dovelo do, zasada, rekordnih 123 poena.

U redovima Mladosti ponovo najbolji Vito Kučić s valorizacijom 35 (29 poena; 5 asistencija) Vice Zanki (valorizacija 24; 20 poena, 7 skokova i 4 asistencije). Još četvorica igrača bila su dvoznamenkasta: Duje Damjanić (10), Gabriel Čolak (17), Renato Serdarušić (11), Ante Volarević (12).

U redovima Podravca Stefan Zadravec (13 poena, 3 skoka i 7 asistencija), Julijan Zadravec (18 poena, 8 skokova i 1 asistencija). Dvoznamenkasti strijelci: Mateo Balatinec (12), Nikola Šestak (10) i Antonio Šoš (13).

ĐAKOVO – DIADORA  74:66 (25:18; 13:14; 13:17; 23:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 600. Suci: Josip Mikulić (Osijek), Dalibor Lenac (Rijeka) i Frane Lovrić (Šibenik).

ĐAKOVO: Škrinjarić 11, Petric, Dragić, Matej Češkić 20, Čupić, Letica, Davidović, Mihovil Češkić, Turalija 22, Jurić 2, Hrkač 15, Karlović 4. Trener: Marijan Petrović.

DIADORA: Bašić 12, Barbaroša 17, Kabić, Škaljo, Erslan 18, Zrilić 3, Višić 2, Ravnić 3, Butić 5, Marčev 6, Vidaić, Dunatov. Trener: David Zubčić.

I ako ste nogometaš, rukometaš, plivač, rekreativac, ako uopće ne volite sport, ali ovakvu utakmicu kakvu su odigrali košarkaši Đakova i Diadore iz Zadra ne možete ne voljeti. I zato se voli košarka. Puna dvorana, dvije podjednake momčadi, neizvjesna utakmica puna preokreta, nekoliko lopti koje odlučuju o pobjedniku… Sve se to moglo vidjeti na večerašnjoj utakmici u Đakovu.

A đakovački su košarkaši malo više željeli pobjedu, izgarali su za svaki poen i svaku loptu, bacali su se po parketu i na kraju zaslužili pobjedu koja ih ostavlja u igri za prva dva mjesta.

Đakovčani su ostvarili drugu pobjedu i sada mirno mogu čekati sutrašnju utakmicu protiv Mladosti.

U prvoj četvrtini Zadrane je izdalo njihovo najjače oružje – vanjski šut. Đakovčani su to iskoristili i došli do vodstva 25:18. U tim trenucima pod košem je dominirao đakovački centar Nikola Turalija, a s distance precizan je bio Matej Češkić. U 13. minuti domaćini su imali 27:20, ali Barbaroša i Zrilić vraćaju utakmicu u egal (27:25). Međutim, Turaliji i Češkiću pridružio se Filip Škrinjarić i Đakovčani u 16. minuti ponovo dolaze na plus 7 (34:27). Najveću prednost đakovački su košarkaši imali u 18. minuti pri rezultatu 38:29, ali zadarski košarkaši do kraja druge četvrtine uspijevaju minus spustiti na 6 (38:32).

Zadrani su prvi puta izjednačili u 26. minuti (43:43), ali na mali odmor odlazi se domaćim vodstvom 51:49. U posljednjoj četvrtini Zadrani dolaze u vodstvo 58:56, a zatim i 63:61. Tada đakovački trener Marijan Petrović vuče pravi potez – postavlja zonsku obranu na koju gosti nisu pronašli rješenje. Češkićeva dvica, Škrinjarićeva trica i dvica Turalije dovode Đakovčane pred vrata raja – vodstvo 68:63. U završnici susreta, kada su gosti pokušavali stići domaće vodstvo, s linije slobodnih bacanja bio je siguran Antun Hrkač koji zabija svih šest slobodnih bacanja.

U đakovačkim redovima Nikola Turalija odigrao je utakmicu života s valorizacijom 22 (22 poena, 18 skokova od čega 8 napadačkih). Naravno, Matej Češkić je pokazao zašto je već godinama jedan od najboljih košarkaša Slavonije i Baranje; njegovih 20 poena, 9 skokova i 4 asistencije dali su velik doprinos pobjedi. Iako ga nije išao šut, Antun Hrkač u završnici je pokazao mirnoću pri izvođenju slobodnih bacanja (ukupno 9/9). Veliki doprinos dali su i Filip Škirnjarić s 11 poena, a lavovski posao u obrani odradili su Marko Karlović, Nikola Jurić i Neven Čupić.

Kod Diadore Roko Erslan ubacio je 18, Vito Barbaroša 17 i Ivan Bašić 12.

Nakon trećega kola po dvije pobjede imaju Mladost, Đakovo i Diadora, Stoja i Podravac su s dva poraza.