Dominantna predstava Puležana

Autor: KK Pula 1981

Želimo nastaviti rasti iz utakmice u utakmicu i dokazati da možemo biti među nosiocima ove lige.

Dominantnom predstavom košarkaši Pule 1981 u drugom ovosezonskom susretu odigranom pred domaćom publikom stigli su do druge pobjede. Gosti iz Omiša parirali su pulenima Sandra Nicevića tek u prvoj četvrtini 3. kola Prve muške lige, dok ih je služio dalekometni šut, a kako im je postotak uspješnosti počeo opadati, tako je prednost kvalitetnije pulske momčadi počela rasti i na kraju se zaustavila na 27 poena viška.

Pucački raspoloženi bili su gosti na otvaranju utakmice. U uvodnih pet minuta Jukić je pogodio tri trice iz isto toliko pokušaja i donio vodstvo Omišljanima, koje su oni uspjeli sačuvati do kraja prve četvrtine (19:21). No, druga dionica donijela je potpuno drugu sliku na parketu. Gostujući dalekometni projektili više nisu pogađali cilj, a na suprotnoj strani terena Patrick Wrencher Jr je bio nezaustavljiv u reketu. U jednom trenutku pokušali su ga protivnici udvojiti, no Amerikanac je na to bio spreman i asistirao Jakši Šoli, koji je pogodio otvorenu tricu. Kad se Wrencheru priključio i Matija Bilalović, Bijeloplavi su zaokružili seriju od 17:0 (36:21 – 15').

Uspjeli su se gosti do "velikog odmora" primaknuti na devet poena zaostatka (40:31), ali priliku da unesu neizvjesnost u susret nisu dobili. Čim su se momčadi vratile iz svlačionice, Puležani su reprizirali predstavu s početka druge četvrtine i kad je Martin Klepo tricom zaključio seriju 7:0, njihova prednost iznosila je okruglih 20 poena (54:34 – 26'). S "plus 20" za domaćina ušlo se i u finalnih deset minuta (63:43) i ta je razlika ostala do same završnice susreta, a onda su Bijeloplavi još malo dodali gas i Kristijan Andabaka je na isteku vremena položio u kontri za konačnih 81:54 te je slavlje moglo početi. Odlična atmosfera u Domu sportova Mate Parlov zaokružena je velikim pljeskom 200-njak gledatelja.

"Velika pobjeda za nas, ušli smo u utakmicu s puno energije i kvalitetno odradili dogovoreno" - izjavio je nakon susreta Gvido Guštin, junior Puležana te dodao - "Zadovoljni smo, ali mjesta za napredak ima puno, raduje me što je trener nakon utakmice izrazio zadovoljstvo zbog našeg pristupa susretu". Upravo je to potvrdio i trener Nicević: "Vrlo važna pobjeda, pogotovo nakon poraza u Jazinama. Svidio mi se pristup, obranom smo dolazili do samopouzdanja kako bi lakše rješavali napadačke zadatke kroz svih 40 minuta. Želimo nastaviti rasti iz utakmice u utakmicu i dokazati da možemo biti među nosiocima ove lige".

Prvi strijelac Pule 1981 bio je Bilalović sa 16 postignutih koševa, Wrencher Jr. dodao je 13, dok je Andabaka susret zaključio s 12 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Prvi skakač Puležana bio je Lovro Bulešić s 9 skokova, a svakako raduje i seniorski debi' mladog Marka Mileca. Kod gostiju najraspoloženiji bio je Mateo Zonjić sa 16 koševa. U sljedećem kolu Puležani idu u goste zagrebačkom Rudešu koji će ih dočekati uz skor 0-3, nakon jučerašnjeg poraza od Bosca 77:72.

PULA 1981 – OMIŠ ČAGALJ TOURS 81:54 (19:21, 21:10, 23:12, 18:11)

Pula 1981: Stojanović 9 (1-2), Filić 2, Guštin 6, Marić, Bilalović 16 (2-3), Andabaka 12 (2-2), Bulešić 4, Šola 7, Dojkić 4, Klepo 8, Wrencher Jr 13 (3-4), Milec; trener: Nicević.

Omiš Čagalj Tours: Srzić 6 (0-1), Zonjić 16 (1-3), Jurčević 2, Fulgosi (0-2), Jović, Petrašić 13, Bokšić 3, Čepić 2 (0-1), Jukić 10 (1-3), Knežević, Bartulović 2, Maršić; trener: Bajaj.

Tri poena: Pula 1981 7/18 (Stojanović 2, Andabaka 2, Klepo 2, Šola), Omiš Čagalj Tours 8/30 (Jukić 3, Zonjić 3, Bokšić, Petrašić).