Hrvatska
Dominantni Zadrani pomeli konkurenciju, Trogir bez završnice

Dominantni Zadrani pomeli konkurenciju, Trogir bez završnice

Autor: Branko Tabak Photo: Basketball.hr

U Dalmaciji gazde su Zadrani!

Škola košarke Zadar je pobjednik U13 Prvenstva Hrvatske - regija Jug održanom u dvorani Jazine. Zadrani su u skupini uvjeljivo nadigrali Školu košarke Dražen Petrović, a potom su deklasirali i Trogira.

U borbi za prvo mjesto sastali su se s pobjednikom skupine B, Alkarom i stigli, posve zasluženo i dominantno, do prvog mjesta. Alkar na Državno prvenstvo putuje s pozicije broj dva do koje su je dovele pobjede nad DOŠK-om i Splitom.  

Na Državno idu i Škola košarke Dražen Petrović i DOŠK kao i Split koji je u izravnoj borbi za peto mjesto bio bolji od Trogira.  

 
A grupa

         

              KK „TROGIR"-  OKK „DRAŽEN PETROVIĆ“  49:71    (09:17;12:19;15:18;13:17)

              H. Raspović - N. Grganović / D. Čanković

              KK"Trogir“: Bećir, Šarić, Kuzmanić 29, Gadža, Bojić, Miloš, Rilov, Rapić 11, Glavurdić 9,

              Rožić.

              OKK “Dražen Petrović“: Tanfara, Baus 4, Zeljak 4, Komadina, Ramadža 8, Maretić 10,

              Sutlović 32, Matić, Gurgurin, Štampalija 7, Slavica 6, Bujas.

       

           OKK "DRAŽEN PETROVIĆ" - KK "ZADAR"  26:105  (09:35;0:21;02:22;15:27)

            F. Banović - I. Grganović / Š. Patrk

            OKK "Dražen Petrović":  Mrša, Grgurin, Zeljak 6, Matić, Ramadža 7, Maretić 3, Vrlika 2,

            Komadina 2, Baus, Štampalija 6.

            KK "Zadar": Ivanković 8, Mužanović 4, Batur 4, Batur 4, Ružić N. 8, Zdrilić 13,

            Torbarina 13, Mirčeta 6, Perković 12, Skandali 4, Skelin 7, Ružić M. 14, Sorić 12.       

           KK "ZADAR" - KK "TROGIR" 121:33 (35:05;25:07;30:10;31:11)

           J.Modrić - M. Knežević / D. Modrić

            KK"Zadar": Ivanković 12, Batur 8, Juranov 6, Ružić N. 6, Zdrilić 18, Torbarina 6,

            Mirčeta 7, Knežević 6, Skandali 4, Skelin 19, Perković 13, Ružić 16.

            KK "Trogir": Bećir 6, Sorić 2, Miloš, Gadža 2, Kuzmanić 10, Rilov 4, Rapić 2, Glavardić 7,

            Rožić.


B grupa

 

           KK "DOŠK" - KK "SPLIT"  82:56  (23:03;17:19;17:16;25:18)

            M. Matov - M. Knežević / D. Modrić

            KK "Došk": Vlaić J. 42, Vranjković 13, Ivić 2, Budiša, Vlaić Š. 4, Mihaljević 6, Milovac 4,

            Tarle, Baran 2, Vranjković A., Buha 9, Bilandžija.

            KK "Split" : Andrić, Vitlić 3, Stipčić 18, Kotromanović, Armanda, Troskot 16, Topić 13,

            Tokić 2, Petković 4, Miletić, Buratović.

           KK "ALKAR" - KK "DOŠK"  76:68  (15:24;16:19;22:10;23:15)

            M. Matov - K.Sandalić

            KK"Alkar": Budimir 6, Domazet 20, Vidić, Blajić 2, Bilonić 7, Masnić, Jukić 6, Tadić 33,

            Runje, Armanda 2, Runje.

            KK "Došk": Vlaić J. 38, Vranjković I. 12, Ivić, Budiša, Baran, Mihaljević 4, Milovac,

            Tarle,Vranković A., Vlaić S., Buha 14, Bilandžija.

           KK "ALKAR" - KK "SPLIT"   76:74  (17:11;14:23;16:18;17:12)

           R. Hordov - H. Čondić Begov / I. Dabo

           KK "Alkar": Budimir 3, Blaić 4, Armanda 2, Runje, Domazet, Vidić 7, Masnić, Bilonić 18,

           Jukić 15, Tadić 27, Runje.

           KK "Split": Vitalić, Petković 4, Stipičić 11, Armanda 17, Troskot 5, Topić 25, Andrić,

           Tokić 7, Kotromanović 5, Miletić, Buratović.         

 

 

                                                                            T  A  B  L  I  C  A  "A grupa"

 

1.

KK «ZADAR»

2

2

0

226

:

59

4

2.

OKK «DRAŽEN PETROVIĆ»

2

1

1

97

:

154

3

3.

KK «TROGIR»

2

0

2

82

:

192

2

                                                          

                                                                T  A  B  L  I  C  A  "B grupa"

 

1.

KK «ALKAR»

2

2

0

152

:

142

4

2.

KK «DOŠK»

2

1

1

150

:

132

3

3.

KK «SPLIT»

2

0

2

130

:

158

2

                                                          


    Utakmica za 1.-2. mjesto:

 

             KK „ZADAR"-  KK „ALKAR“  86:48    (22:14;23:09;21:13;20:12)

             J. Modrić - A. Atelj / D. Modrić

             KK"Zadar“: Ivanković 5, Mužanović, Batur 4, Ružić N. 2, Zdrilić 13, Torbarina 6,

             Mirčeta 11, Knežević, Perković 11, Skelin 15, Ružić M. 19, Sorić.

             KK “Alkar“: Budimir, Domazet 8, Vidić, Blajić 2, Masnić, Bilonić 19, Jukić 4, Tadić 11,                    

             Runje L.1, Armanda 3, Runje A.

       

            Utakmica za 3. - 4. mjesto:

 

             OKK "DRAŽEN PETROVIĆ" - KK "DOŠK"  70:91  (14:26;17:28;19:24;20:13)

             H. Raspović - A. Atelj / D. Modrić

             OKK "Dražen Petrović": Tanfara 6, Vrlika 2, Zeljak 2, Ramandža 5, Maretić 2,

             Sutlović 34, Komadina 3, Matić, Gugrgurin, Slavica 8, Bujas 8.

             KK "Došk": Vlaić J. 60, Vranjović I. 2, Ivić, Budiša 2, Vlaić Š., Mihaljević 2, Milovac 6,

             Tarle, Baran, Vranjković A. 2, Buha 17, Bilandžija. 

       

           Utakmica za 5. - 6. mjesto:

 

            KK "SPLIT" - KK "TROGIR" 67:38 (26:08;13:08;18:10;10:12)

             D. Vukušić  - F. Mjeda  / S. Čipčić

             KK"Split": Andrić, Vitlić, Stipišić 8, Buratović, Armanda 7, Troskot 11, Topić 26, Tokić 9,

             Petković 6, Kontromanović, Miletić.

            KK "Trogir": Bećir, Sorić, Gadrža, Bojić, Rilov, Rapić 11, Glavurdić 11, Kuzmanić 16,

             Miloš, Rozić.

 

 

                                                                      

                                                                T  A  B  L  I  C  A  (konačan poredak)

 

1.

KK «ZADAR »

2.

KK «ALKAR»

3.

KK «DOŠK»

4.

OKK «DRAŽEN PETROVIĆ»

5.

KK «SPLIT »

6.

KK «TROGIR»