Dragan Bender s utakmicom karijere u pobjedi Sunsa, Ginobili ponovo zabio za pobjedu

Nije nedostajalo uzbuđenja u osam odigranih utakmica sinoć u NBA ligi. Posebno veseli nastup Dragana Bendera!

Ove noći na NBA parketima odigrano je 8 utakmica. Naš najviše veseli sjajni nastup Dragana Bendera sa rekordnih 17 poena u pobjedi Sunsa. LeBron James je upisao novi triple-double, dok je neuništivi 40-godišnji Manu Ginobili ponovo bio igrač odluke

New York Knicksi (16-13) su sa 111-96 svladali umorne Oklahoma City Thunderse (14-15). Domaći su poluvrijeme završili serijom 15-4 i na odmor otišli sa +6. Održavali su tu  prednost i sredinom posljednje četvrtine otišli na dvocifrenu razliku koju gosti nisu mogli stići. Knicksi su iz igre šutirali sjajnih 55,1%, a tricu nestvarnih 14/23. Ozlijeđenog Kristapsa Porzingisa sjajno je zamijenio Michael Beasley (30k, 2/2trica, 5s, 4a, 2bl), a sjajni su bili i Courtney Lee (20k, 3/6trica, 5s, 2uk.l) te Jarrett Jack (12k, 8s, 7a, 3uk.l). Gosti su ostali bez snage nakon što su jučer igrali tri produžetka u Philadelphii. Najbolji igrači Thundera bili su Russell Westbrook (25k, 7s, 7a, 2uk.l) i Paul George (18k, 4/7trica, 9s, 4a, 2uk.l). Prije utakmice Knicksi su na ekranu odali počast Carmelu Anthonyu koji je sedam godina nosio njihov dres. Anthony (12k, 2/4trica, 5s) je svih svojih 12 poena postigao u prvom poluvremenu, a iz igre je gađao 5/18. Za usporedbu, dvojica igrača koje su Knicksi dobili u zamjenu za Anthonya, Turčin Enes Kanter i bijeli šuter Doug McDermott su kombinirano imali 23 poena uz šut 9/16.

Charlotte Hornets (10-19) na svom su parketu u neizvjesnoj završnici sa 91-93 izgubili od Portland Trailblazersa (16-13). Gosti su u posljednje tri minute prvog poluvremena napravili seriju 14-3 i na odmor otišli sa +12. U posljednju četvrtinu ulazi se sa prednošču Blazersa +7. Kad gosti posljednju četvrtinu otvore sa tri uzastopne trice i povedu sa +16 činilo se da je utakmica gotova. No domaći se brzom 13-0 serijom vraćaju u utakmicu. U posljednju minutu ulazi se sa prednošću Blazersa 92-91. Kad 16 sekundi prije kraja CJ McCollum pogađa jedno od dva slobodna bacanja to ostavlja nadu domaćinu. U idućem napadu domaći čak tri puta promašuju. Nakon trećeg promašaja prisiljeni su faulirati. Samo tri sekunde prije kraja Al-Faruoq Aminu promašuje oba slobodna bacanja i domaći dobijaju novu šansu, no trica Kembe Walkera sa preko 9 metara nije ni blizu. Kod Blazersa najbolji Damian Lillard (18k, 7s, 11a) i CJ McCollum (25k, 4/6trica, 3a), a solidan je bio i naš susjed Jusuf Nurkić (14k, 5s).

Cleveland Cavsi (22-8) su slavili protiv Utah Jazza (14-16) sa 109-100. Gosti iz Salt Lake Citya nakon jučerašnje velike pobjede u Bostonu odlično su se držali i u Clevelandu. Na poluvremenu su imali samo 3 koša zaostatka, a u posljednju dionicu ušli su sa samo -7. U posljednjoj četvrtini u par navrata su bili na -5, no domaćin je uvijek imao odgovor i na kraju zasluženo slavio. Cavsima koji su iz igre gađali 53,1% je to bila 17. pobjeda u posljednjih 18 utakmica. Najbolji je sa 60. triple-doubleom regularnog dijela sezone bio LeBron James (29k, 11s, 10a), a solidnu pratnju imao je u Kevinu Loveu (15k, 5s, 4a) i Jeffu Greenu (11k, 3/3trica, 4a). Ante Žižić nije ulazio u igru. Kod gostiju daleko najbolji rookie Donovan Mitchell (26k, 3/6trica). Gosti su igrali bez ozlijeđenih centara Rudya Goberta i Derrickaa Favorsa. Favors bi se trebao uskoro vratiti, možda već u idućoj utakmici, no zbog ozljede koljena Jazz će biti bez Goberta 3-4 tjedana.

Houston Rocketsi (24-4) su u sjajnoj utakmici sa 115-111 svladali Milwaukee Buckse (15-13).  Nakon izjednačenog prvog poluvremena Rocketsi sredinom treće četvrtine odlaze na +11. No Bucksi se ne predaju i u posljednju dionicu ulaze sa samo 5 poena zaostatka. Rocketsi ponovo odlaze na +12 i ovog puta gostima je ponestalo vremena za još jedan povratak. Rocketsi su igrali bez startnog centra Clinta Capele. Sjajni su bili James Harden (31k, 6s, 5a) i Chris Paul (25k, 5s, 6a). Harden je po 29. put uzastopno zabio barem 20 poena i time izjednačio rekord Rocketsa koji je držao legendarni centar Moses Malone. Chris Paul pa je postao prvi igrač u NBA povijesti koji je sa svojom novom momčadi startao sa 14-0. Uz njih dvojicu po 16 poena sa klupe zabili su Nene Hilario i Eric Gordon, dok je double-double učinak upisao PJ Tucker (10k, 10s, 2uk.l). Kod gostiju najbolji sjajni Grk Giannis Antetokounmpo (28k, 9s, 5a, 4uk.l), a odlični su bili i Khris Middleton (23k, 6s, 2uk.l), Malcolm Brogdon (20k, 3/5trica, 4s, 2bl) i Eric Bledsoe (19k, 3s).

Miami Heat (15-14) su sa 90-85 svladali Los Angeles Clipperse (11-17).  Domaći su pred kraj druge četvrtine imali +11, no na odmor odlaze sa samo +6. Igra se koš za koš i gosti sredinom posljednje četvrtine dolaze i do prvog vodstva. U posljednju minutu i pol ulazi se sa 85-84 vodstvom gostiju. Tad prvo Goran Dragić vraća prednost domaćinu, da bi nakon pogrešaka gostiju sa linije slobodnih bacanja postavili konačan rezultat. Domaći su slavili iako su iz igre gađali tek 37,8% i iako su izgubili skok 37-46. Odlučile su izgubljene lopte koje su gosti imali više nego duplo više (8-17). Kod Heata koji i dalje igra bez ozlijeđenog centra Hassana Whitesidea najbolji Josh Richardson (28k, 6/8trica, 3s, 3bl), a solidni su bili i Kelly Olynyk (11k, 5s, 4a, 5uk.l) te Dion Waiters (13k, 6s, 3a). Kod gostiju koji su bez ozlijeđenih Griffina, Gallinaria, Riversa i Beverlya najbolji DeAndre Jordan (12k, 6/9šut, 20s), Miloš Teodosić (13k, 6s, 5a) i Lou Williams (13k, 7a).

Minnesota Timberwolvesi (17-13) na svom su parketu iznenađujuće poraženi od Phoenix Sunsa sa 106-108. Domaćin je na poluvremenu imao +8 i činilo se da utakmica ide prema planu. Sredinom treće četvrtine Wolvesi imaju i +13, no uporni gosti na ulasku u posljednju četvrtinu smanjuju na samo -4. U tom se razdoblju momčadi izmjenjuju u vodstvu. Samo 66 sekundi prije kraja Jimmy Butler zabija za 106-105 vodstvo domaćih. Nakon po promašaja sa svake strane samo 6 sekundi prije kraja Isaiah Canaan fauliran je kod izbačaja trice. Canaan mirno ubacuje sva tri slobodna bacanja za 108-106, da bi Ukrajinac Alex Len u posljednjoj sekundi blokirao polaganje Butlera za produžetak. Sunsi koji su i dalje lišeni pomoći najboljeg igrača Devina Bookera su dobili skok 52-31. Za Sunse utakmicu su dobili igrači s klupe. Utakmicu karijere odigrao je naš Dragan Bender. Za 30 minuta na parketu zabio je rekordnih 17 poena (5/8trica, 1/2 za dva poena) uz 2 skoka te po jednu asistenciju, blokadu i osvojenu loptu.

Sjajni su s klupe bili i Alex Len (12k, 6/9šut, 19s, 6a, 2uk.l), Isaiah Canaan (15k, 5s, 7a) i Troy Daniels (17k, 4/6trica). Klupa Sunsa dobila je klupu Wolvesa 69-20. Kod domaćina najbolji Karl-Anthony Towns (28k, 4/7trica, 11s, 4a, 2uk.l), Taj Gibson (18k, 10s, 2bl) i Jeff Teague (17k, 8a, 3bl).

San Antonio Spursi (20-10) su se na nevjerojatan način sa 98-96 provukli protiv Dallas Mavericksa (8-22). U teksaškom dvoboju gosti su sjajno ušli u utakmicu. Nakon prve četvrtine imali su +13. U trećoj četvrini imali su i +16, a na ulasku u posljednju četvrtinu +9. Četiri minute i 11 sekundi prije kraja Mavsi su zabili za 96-85. I tu neobjašnjivo stali. LaMarcus Aldridge je 23 sekunde prije kraja izjednačio na 96-96. Gosti imaju čitav napad za pobjedu. No Wesley Matthews ne uspijeva izvesti loptu i gosti neshvatljivo gube posjed. Sad Spursi imaju napad za pobjedu i argentinski genijalac Manu Ginobili tri sekunde prije kraja polaže za pobjedu. Trica iz očaja tragičara Matthewsa iz nemoguće pozicije nije ni blizu. Kod Spursa koji su igrali bez Leonarda, Greena, Parkera i Andersona najbolji LaMarcus Aldridge (22k, 14s), a solidni su bili Dejounte Murray (14k, 6s, 4a), Litavac Davis Bertans (13k, 7s) i Manu Ginobili (12k, 5s, 3a). Kod Mavsa najefikasniji dvojica Nijemaca, Maxi Kleber (21k, 9/10šut, 3/4trica, 3s, 3bl) i legendarni Dirk Nowitzki (19k, 3/6trica, 3a), a odlično je odigrao i Yogi Ferrell (17k, 11s, 6a).

Boston Celticsi (25-7) u Memphisu su sa 102-93 svladali domaće Memphis Grizzliese (9-21). Celticsi su sjajno krenuli u utakmicu i poveli 29-8. No kao i večer prije protiv Jazza, njihova igra se raspala u drugoj četvrtini i domaćin na odmor odlazi sa samo -8. U trećoj četvrtini domaćin nastavlja gdje je stao i u posljednju četvrtinu se ulazi sa prednošću Grizzliesa od 2 poena. No Celticsi posljednu četvrtinu otvaraju sjajnom serijom 16-0 i odlaze na nedostižnu prednost. Kod pobjednika najbolji rookie Jayson Tatum (19k, 2/2trica, 9s, 2uk.l, 2bl), a odličnu pomoć imao je u Kyrie Irvingu (20k, 6a), Alu Horfordu (15k, 7s, 6a) i Aronu Baynesu (13k, 6s). Kod Grizzliesa najbolji Španjolac Marc Gasol (30k, 4/6trica, 10s, 3uk.l) i Tyreke Evans (25k, 4/8trica, 3s, 5a)