Drama u ZG derbiju, Dinamo u produžetku srušio Dubravu

Autor: KK Dinamo Zagreb Photo: Luka Batelić/KK Dinamo

Luda utakmica

Dinamo je nakon velike borbe i produžetka slavio u zagrebačkom derbiju u 31. kolu FAVBET Premijer lige protiv Dubrave 104-99

Dinamo je bolje otvorio prvu četvrtinu te cijelo vrijeme drži minimalnu prednost. Gosti iz Dubrave ne pogađaju svoje otvorene šuteve što domaći sastav koristi te preko brze tranzicije dolaze do lakih poena. Na kraju prva četvrtina završava prednošću Dinama 22 - 17.Drugu četvrtinu tricom otvara Nakić te Dinamo odlazi na desetak poena razlike. Nakon solo prodora Mikšića trener Dubrave primoran je pozvati minutu odmora kod rezultata 36 - 24.

Nakon time outa Dubrava radi mini seriju 6-1 no domaći košarkaši vrlo brzo vraćaju prednost na deset poena razlike. Dva promašena zicera i izgubljena lopta vraćaju Dubravu potpuno rezultatski u utakmicu pa trener Sesar kod rezultata 42 - 41 mora pozvati time out. Nakon minute odmora Mikšić radi nesportski prekršaj, Ročak pogađa jedno slobodno bacanje a Dinamo ulazi u nevjerojatnu seriju pogrešaka te se na veliki odmor odlazi rezultatom 42 - 47 u korist Dubrave.

Dubrava bolje otvara drugo poluvrijeme dok se Dinamo i dalje muči u napadu te nikako ne uspijeva pronaći igru iz većeg djela prvog poluvremena.No kako vrijeme prolazi Dinamo se malo po malo približava gostima te nakon trice Majića trener Dubrave mora pozvati minutu odmora kod rezultata 57 - 61 za goste. Nakon što Vrgoč zabija tricu Vučić ne pogađa slobodna bacanja pa treća četvrtina završava rezultatom 60 - 61 u korist Dubrave.

Zadnjih deset minuta gledamo napetu utakmicu gdje Dinamo stalno hvata minimalnu prednost Dubrave te nakon trice Mikšića vodi 70 - 69. Vrlo brzo tricom Matića i laganim poenom Vragovića Dubrava ponovo odlazi na minimalnu prednost 70 - 74. U zadnjih 3 minute ulazimo rezultatom 78 - 78. U napetoj završnici prepunoj slobodnih bacanja Dubrava sa zvukom sirene uspijeva osigurati produžetke.

U dodatnih 5 minuta Dinamo odlazi na prednost 95 - 90 tri minute prije kraja pa trener Dubrave zove minutu odmora. Nakon toga iskustvo igrača Dinama dolazi do izražaja te do kraja mirno privodi utakmicu kraju i pobjeđuje rezultatom 104 - 99.