Druga liga sjever: Mrtva trka tri velika rivala

Podravac, Grafičar i Međimurje ne posustaju.

Deveto kolo Druge lige sjever nije donijelo previše iznenađenja. Vodeća tri kluba ostvarila su sigurne pobjede, Radnik je ispustio domaće bodove protiv Virovitice dok je Vindija osvojila vrijedne domaće bodove protiv Labrade.

Košarkaši Podravca tri su se četvrtine mučili protiv Petra Zrinskog. Gosti iz Vrbovca su nakon prve četvrtine imali minimalnu prednost, a u drugom periodu Podravac bolji i na poluvrijeme odlazi s pet poena prednosti.

Izjednačena utakmica nastavila se i u trećem periodu, Podravac je bio nešto bolji i u posljednju četvrtinu ulazi s sedam poena prednosti. U posljednjoj dionici domaćini puno bolji. Petar Zrinski nije mogao pratiti taj temo pa je Podravac na kraju slavio s uvjerljivih 87:65 (16:17, 24:18, 22:20, 25:10). Stefan Zadravec još je jednom odigrao odličnu utakmicu za Podravac, ubacio je 33 poena dok su za goste po 15 postigli Tomić i Prstec.

Grafičar se u utakmici s vrlo lošim suđenjem, kako javljaju akteri utakmice, mučio protiv Ivančice. Nakon izjednačene prve četvrtine, Ludbrežani su na poluvrijeme otišli s svega četiri poena prednosti. Čvrsti gosti dobro su parirali i u drugom poluvremenu, ali individualna kvaliteta domaćina na kraju je presudila pa je Grafičar na kraju slavio s 83:70 (20:20, 21:17, 18:15, 24:18). Ante Božić s 28 te Mario Novak s 22 najbolji kod Grafičara, a Filip Rožman s 20 kod Ivančice.

Međimurje je sav posao protiv gostiju iz Bjelovara odradilo u prvom poluvremenu. Nakon prve četvrtine imali su vodstvo 20:11, a u drugom su periodu potpuno nadigrali goste i na odmor otišli rezultatom 45:20. U drugom dijelu utakmice gledali smo potpuno ravnopravnu borbu, niti je Međimurje pobjeglo na još veću razliku, niti je Bjelovar uspio ublažiti razliku iz prvog poluvremena. Na kraju je Međimurje slavilo s 80:54 (20:11, 25:9, 19:19, 16:15). Ivan Golik je bio najbolji u redovima Međimurja s 16 poena dok je Bruno Vrinjanin s 14 poena predvodio Bjelovar.

Košarkaši Radnika ugostili su Virku iz Virovitice, a nakon prvog poluvremena su imali vodstvo 44:35. U drugom poluvremenu potpuno druga priča. Domaći košarkaši nisu bili ni blizu toliko raspoloženi u napadu što je rezultiralo preokretom. Virka je prvo smanjila na minus tri uoči posljednjih deset minuta, a onda u neizvjesnoj završnoj četvrtini doći do pobjede 67:70 (20:14, 24:21, 13:19, 10:16). Kurpez i Matoić s 18 poena najbolji kod Radnika dok je Pavlović bio najbolji kod Virke, ubacio je 21.

Košarkaši Vindije umalo su prokockali 11 poena prednosti s koliko su ušli u posljednju dionicu protiv Labrade. Gosti iz Trakošćana odigrali su vrlo lošu prvu četvrtinu koju je Vindija dobila s 20:9. Iduće dvije četvrtine vrlo izjednačene da bi Labrada u posljednjoj dionici zamalo preokrenula, ali nisu uspjeli na kraju. Košarkaši Vindije uspjeli su slaviti na kraju s 75:72 (20:9, 16:17, 25:24, 14:22). Mihoković s 20 poena najbolji kod domaćina dok je Labradu predvodio Katić koji je ubacio 21.