Druga pobjeda Bosca, Alkar je ponovno bio blizu

Autor: Matej Kalem/KK Bosco Photo: Marin Sušić - HKS

6. kolo HT Premijer lige

Bosco je tražio iskupljenje nakon poraza na gostovanju u Zaboku. Uspio je u tome jer je u Trnskom pao Alkar iz Sinja u šestom kolu HT Premijer lige (70-66). Prije ovog dvoboja Bosco je imao 1-4, a Alkar 3-2.

Šime Lovre Lisica i Mladen Primorac su sa svojim koševima otvorili susret (2:3). Kod rezultata 6:4 za goste Bosco je napravio seriju 11:0 za +9 (15:6). Međutim, Alkar je odgovorio serijom 8:0 za -1 (15:14). Prva četvrtina završila je rezultatom 22:16 za Bosco.

U drugoj četvrtini gostujući sastav je kod rezultata 26:16 kreirao seriju 10:0 za izjednačenje (26:26). Prvo poluvrijeme okončano je 35:29 za domaću momčad. Poslije prvih 20 minuta najbolji strijelci bili su kapetan Bosca Luka Katura sa 11 i Lisica kod Alkara sa 12 poena.

Treća četvrtina bila je rezultatski napeta, neizvjesna i uzbudljiva, a dokaz tome je rezultat s kojim se ušlo u zadnjih deset minuta (49:45).

Posljednji, četvrti period bio je identičan trećem razdoblju. Na kraju Bosco je ipak došao do pobjede i ujedno se iskupio za poraz u prošlom kolu. S druge strane, Alkar je upisao drugi uzastopni poraz (Šibenka, Bosco).

Prva imena u rubrici strijelaca bila su ista kao u prvom poluvremenu - Katura sa 20 ubačaja kod Bosca i Lisica, koji je postigao 21 koš za Alkar.