Drugi poraz Škrljeva u Slovačkoj - dobra igra, bizarno suđenje

Zanimljiv dvoboj imali su naši premijerligaši na turniru u slovačkom Svitu.

Nakon teškog poraza od Intera iz Bratislave, košarkaši Škrljeva su imali priliku popraviti dojam na Baťovom poháru u Slovačkoj, a današnji protivnik bila je momčad BK Prostejov Olomouca.

Nevjerojatan je bio ulazak hrvatske momčadi u utakmicu, visokim intenzitetom na objema stranama terena momci Damira Rajkovića došli su do nevjerojatnih +22 (35-13). No, tada su na scenu stupili suci, koji su iznimno strogim kriterijem poprilično poremetili razvoj utakmice. Naime, u prvom poluvremenu dosudili su pet prekršaja Marku Šarcu, a taj period igre je trajao čak 59 minuta! Olomouc je na ulazu u treću četvrtinu srezao zaostatak na 10 poena (51-41), ali je Škrljevo dobrom igrom vratilo dio prednosti (74-57). Na veliku žalost hrvatske momčadi, u posljednjih deset minuta su umor i opterećenost osobnim pogreškama učinile svoje pa se Česi vraćaju u igru i, na koncu, preokreću rezultat u vlastitu korist. Pobjeda Olomouca rezultatom 89-94 ostaje u blagoj sjeni suđenja (čak 38 prekršaja!), ali na pripremnim turnirima je uvijek najvažnije dobro uigrati momčad i ostati zdrav.

U posljednjem kolu turnira Škrljevo će za suparnika imati domaću momčad, BK Iskra Svit, koja je poražena od Intera s visokih 56-100.

KK Škrljevo – BK Olomoucko 89:94 (51:41)

Škrljevo: Barnjak 20, Štemberger 16, Yacoubu 11, Šarac 9, Ušić 7 (Kučan 10, Krstanović 9, Cvitković 7, Vranković)

Olomoucko: Pelko 21, Močnik 17, Smith i Donans po 11Křemen 6 (Váňa 16, Sychra 7, Dedek 5)

Iskra Svit – BK Inter Bratislava 56:100 (23:46)

Svit: Guillory i Gajan po 14, Davis 8, Washburn 6, Avramovič 2 (Bizub 6, Vučičevič 4, Kamenický 2, Ščavnicky i Ivan po 0)

Inter: Abrhám i Skinner po 15, Bulatovič 11, Fusek 6, Mrviš 5 (Baťka 12, Kuffa, Kozlík, Páleník po 10, Praženka 6)