Dubelj zabio 37, ali nije zaustavio Cibonu na putu do sedme pobjede

Autor: KK Dubrovnik Photo: KK Dubrovnik

Fešta u Dubrovniku

Košarkaši Dubrovnika poraženi su od Cibone u osmom kolu FAVBET premijer lige pred devetstotinjak gledatelja u Gospinom polju, rezultatom 77:84 (19:18, 22:33, 17:17, 19:16).

Cibona je nešto bolje ušla u susret, imali su na samom početku sedam koševa prednosti, da bi se Dubrovnik na kraju te dionice vratio u utakmicu. Zagrepčani su na veću prednost otišli u drugom periodu, kada je rezultat poluvremena bio +10 za Cibonu (41-51).

Dubrovčani su se trudili u nastavku, ali je raspoložena Cibona u nastavku došla na velikih +15 (41-56). Tek u zadnjoj četvrtini na krilima navijača, Dubrovnik hvata priključak i dolazi na samo četiri poena zaostatka (71-75), ali zagrebačko iskustvo tada je presudilo. Konačnih 77-84.

Igrač utakmice bio je Petar Dubelj iz KK Dubrovnik s 37 poena. Filip Vujičić postigao je 11, a Javon Levi 10 (uz 5 asistencija i tri ukradene lopte). Kod gostiju je najefikasniji bio Ivan Majcunić s 18 poena, zatim Krešimir Radovčić te Ivan Perasović s po 16. Domagoj Vuković ubacio je 15  poena uz 11 skokova.