Dubrava bolja od Rudeša, double-double učinci Šutala i Čubrića

Rudeš je imao +9, Dubrava slavila s +10.

U utakmici 1. kola Prve muške lige Rudeš je u Sutinskim vrelima ugostio Dubravu koja je upisala pobjedu 81:71.

Domaćini su bolje otvorili susret i dobili prvu četvrtinu 21:15. Nikola Ivanković i Ljubo Zadro su ubacili trice, a pridodali su se Roko Prkačin i Marko Jurič. Sredinom druge četvrtine Rudeš preko Tomislava Cvitkovića ima 9 razlike (31:22), a povratak Dubrave u susret najavio je Kristijan Šutalo koji je ubacio osam uzastopnih poena, a pridodali su se Stipe Čubrić i Petar Perić pa je momčad Darka Krunića do poluvremena uspijela izjednačiti (40:40).

U trećoj četvrtini bolja igra Dubravaša koji su preko raspoloženog Perića stigli do 7 razlike (61:54), ali je momčad Jurice Smiljanića treću dionicu uspijela zaključiti s minus 2 (64:62). Posljednja četvrtina ponudila je mali broj poena u kojem se bolje snašla Dubrava koja je preko Šutala i Čubrića stigla do prve pobjede. Pri rezultatu 68:66 Dubrava je napravila seriju 7:0 i ostavila domaćine četiri minute bez poena.

Dubravaše su predvodio Šutalo s 21 poenom i 10 skokova, Perić je dodao 18 (šut 6/6), Čubrić 14 uz 11 asistencija i Šimović 12 uz 6 skokova. Kod Rudeša Mario Štirjan je ubacio 17 poena, a Jurič 15.