Dubrava se spašavala u Splitu, Rudeš na +50 protiv Jazina

Potopljena 'žuta podmornica'!

U 15.kolu Prve muške lige Dubrava je slavila u Splitu kod Universitasa 73:70, a Rudeš je u Sutinskim Vrelima deklasirao Jazine Arbanase 108:58.

Dubrava je do prednosti na poluvremenu (38:31) stigla u posljednje četiri minute druge četvrtine kada je Smolić ubacio šest uzastopnih poena, a Stipe Čubrić tricu. Lavovi su u trećoj četvrtini imali utakmicu pod kontrolom kada su Jelenek, Perić i Smolić kreirali +18 (55:37). Već poznata rupa na gostovanju (Đakovo, Zapruđe) Dubravašima se dogodila na početku posljednje četvrtine kada su domaćini napravili 12:0 i stigli na minus 6 (51:57). Petar Perić je uspio za trenutak vratiti život sastavu Darka Krunića koji je s +9 (65:56) ušao u posljednjih pet minuta. Dva Ivana, Vrgoč i Perasović ubacuju trice (64:67), a prava drama je nastala u posljednje dvije minute kada je Lovro Runjić doveo Universitas na minus 2 (69:67). Glavni režiser je bio Stipe Čubrić koji je prvo izgubio loptu, a nakon toga ubacio za 71:69, te jedno od dva bacanja za 72:67 na ulasku u posljednju minutu. Splićani su tricom Maria Rajčića stigli na zaostatak (70:72), a nakon promašaja Čubrića priliku za domaćine nije iskoristio Perasović koji je napravio osobnu, a Perić je ubacio jedno bacanje za konačnu 73:70 pobjedu.

Petar Perić je predvodio Dubravu s 20 poena (šut 7/11). Ante Smolić je dodao 14 uz 14 skokova, Stipe Čubrić 13 uz 8 asista, a Filip Šimović 10. Kod Universitasa Vrgoč je ubacio 22, Perasović 16, a Bruno Rebić 14 uz 7 asista.

Kada se sastaju momčadi koje se nalaze na dnu (Rudeš) i na vrhu (Jazine Arbanasi) malo tko je mogao očekivati ovaku uvjerljivu pobjede domaćina Rudeša koji je s 50 razlike nadigrao Zadrane. Gosti su još u završnici prve četvrtine bili na 17:17, a onda je krenuo Rudeš slagati prednost koja je rasla iz minute u minutu. Racionalna igra (trice 10/19) i čak 28 skokova više od Jazine, te 29 asistencija govore o nadmoći momčadi trenera Milana Ličine koja s puno optimizma ulazi u nastavak sezone. Rudeš je s dvije uzastopne pobjede krenuo prema ssredini tablice, a novi značajni korak mogao bi napraviti već slijedećeg vikenda kada gostuje kod Kvarnera. Marko Jurič i Tomislav Cvitković su predvodili Rudeš s 20 poena, a Ivan Zebić je dodao 18 uz 11 skokova. Kod Jazina Preston Bungei je ubacio 16 poena.

09.02.2019. 17:00 Sonik Puntamika - KK Kvarner 2010 108:85
09.02.2019. 17:30 Zapruđe - KK Đakovo 86:62
09.02.2019. 18:30 KK Ribola Kaštela - Agrodalm 81:88
10.02.2019. 18:00 AKK Universitas - Dubrava 70:73
10.02.2019. 20:00 KK Dubrovnik - KK Pula 1981 86:75
10.02.2019. 20:30 Rudeš - KK Jazine Arbanasi 108:58