Dubravaši odigrali dvije jako dobre utakmice u Sloveniji

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Dubrava

Tijesan poraz i pobjeda

Dubrava je u Sloveniji protekli vikend odigrala dviej rijateljske utakmie.

U prvoj su gostovali kod ABA2 ligaša Šenčura i upisali poraz 79:76. Dubravašima je pripalo prvo poluvrijeme (37:31), a nakon što su domaćini dominirali u trećoj četvrtini (34:15) sastav Jeronima Šarina koji je nastupio Mihaela Kosa i Daria Kuzamnovića u posljednjoj četvrtini je uhvatio rezultatski priključak. Ovoljetna pojačanja Wayne Arnold (17) i Toni Ročak (16) su predvodili Lavove koji u nedjelju od 17 sati gostuju kod Pivovarne Laško.

ŠENČUR – DUBRAVA  79:76 (18:17, 13:20, 34:15, 14:24)

Šenčur: Krnetič 16, Zulić, Marljukić 4, Antić 2, Dragovič 7, Murič 8, Čibej 9, Vidić, Martinčić 5, Petrovič 5, Malovčić, Rudovič 3, Ožegovič 9, Novak 11. Trener: M.Pavković
Dubrava: Rajaofera 14, Arnold 17, Paponja, Vidović 6, Matić 8, Kalajžić 9, Rimac, Jurić 6, Ročak 16, Karahodžić. Trener: J.Šarin

U drugoj utakmici suprarnik Dubravašima je bio drugoligaš Zlatorog Laško, a Lavovi su upisali pobjedu 72:63. Najefikasniji je bio Wayne Arnold s 20 poena. Mateo Vidović je ubacio 16, a Andrej Matić 11 poena.

Do početka sezone Dubrava će odigrati još tri prijateljske utakmice. Idući vikend na rasporedu je Dubrava Kup gdje još sudjeluju Cibona, Krka Novo Mesto i Borac iz Banja Luke, a tjedan dana kasnije ugostit će Dinamo.