Dubravaši protiv Poljaka imali +16, ostali bez pobjede i četvrtfinala

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Furnir Dubrava

Alpe Adria Cup

U 5.kolu Alpe Adria Cupa Furnir je ugostio MKS Dabrowu Gorniczu, poljsku momčad koja je slavila 69:62. Bio je to susret u kojem su Dubravaši vodili do pet minuta prije kraja, a početkom treće četvrtine imali +16 (47:31). Prvo poluvrijeme obilježio je Filip Paponja koji je ubacio 14 poena (trice 4/4), a sastav Jeronima Šarina je imao +14 (43:29). Nakon spomenutih 47:31 razigrao se Amerikanac Alonzo Verige koji je povezao četiri trice, a gosti su sustizali prednost Furnira i stigli je na četiri i pol minute prije kraja kada su poveli 56:55. Presudila je serija gostiju 20:3 od sredine treće do sredine četvrte četvrtine.

”U prvom poluvremenu iskoristili smo činjenicu da je njihov trener probao s nekim mlađim igračima i napravili razliku. Međutim kada je Dabrowa Gornicza zaigrala sa svojom najboljom petorkom i ušla maksimalno agresivno mi smo se jednostavno stihijski povukli i nismo uspjeli odgovoriti na njihovu agresivnost. Ovo je još jedna škola za naše mlade igrače koji su vidjeli kako je teško igrati protiv kvalitetnog protivnika, a kada zabiješ samo 19 poena u drugom poluvremenu onda se jasno utakmica teško može dobiti. Dabrowa je momčad koja po svojim financijskim okvirima spada u klubove razine Cibone, Zadra ili Splita i nama je ova utakmica jako dobro došla jer smo još jedanput vidjeli na čemu moramo raditi da bi mogli biti još bolji. Čestitke gostima i želim im puno uspjeha u nastavku sezone”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.