Dubravaši spašavali +20 i pobjegli s dna ljestvice, presudio Duje Rađa

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Furnir

HT Premijer liga

U 16.kolu HT Premijer lige Furnir je u Dubravi slavio protiv Vrijednosnica Osijek 85:79 i upisao četvrtu pobjedu ove sezone.

Konačni rezultat sugerira neizvjesnost koja se dogodila u završnici utakmici kada su Osječani dostigli +20 Furnira (60:40) iz završnice treće četvrtine. Stigla je momčad Marka Mandića na minus 4 (83:79), a tada je laknulo Dubravašima nakon koša Duje Rađe

Furnir se rezultatski odvojio u završnici druge četvrtine kada je došao na +8 (39:31). U nastavku su se razigrali Mandalinić, Vidović i Krajina i kada se činilo da bodovi sigurno ostaju u Dubravi gosti su se vratili u susret tricama Topolovića, Grušanovića i Lisice.

Lovro Mandalinić je predvodio Furnir sa 16 poena. Filip Krajina je dodao 13 uz 8 skokova, Mateo Vidović 12 uz 7 skokova i 6 asista, Domagoj Samac 11 (7sk), a Rađa je uz 9 poena imao 10 skokova. Kod Osječana Đorđe Topolović je zabio 24 (18 u drugom poluvremenu). Vito Porobić je dodao 16 uz 8 skokova i 8 asista, Šime Lisica 16, a Mladen Grušanović 11.