Veliki preokret
U drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja SuperSport Premijer lige Dubrava je u dramatičnoj završnici slavila protiv Cibone 86:84 i izborila ''majstoricu'' koja će se igrati u KC Dražen Petrović.
Vukovi su vodili gotovo cijelu utakmicu, u završnici treće četvrtine imali +12 (73:61) da bi Dubravaši na krilima Lovre Gnjidića i Johna Wrighta uveli utakmicu u neizvjesnu završnicu u kojoj je ključnu ulogu odigrao Stellan Rajaofera. Prvo je na ulasku u posljednje dvije minute zabio tricu za izjednačenje (84:84), a dvije sekunde prije kraja i bacanja za konačnih 86:84. Mogla je i Cibona do pobjede ali je Kamaka Hepa deset sekundi prije kraja promašio oba bacanja, a posljednji šut nije zabio Vigo Bart.
Dubrava je zbog pet osobnih pogrešaka završnicu odigrala bez Gnjdića, Škifića i Čolaka ali velikom upornošću stigla do treće pobjede protiv Cibone ove sezone.
''Čestitke Dubravi, šutirali su odlično, imali odličnu igru jedan na jedan. Mi nismo branili njihove šuteve na isteku kao Gnjidiću i Wrightu koji imaju kvalitetu jedan na jedan. Škifić je jako dobro otvorio utakmicu. Mi smo prosuli sve što smo mogli prosuti, od slobodnih bacanja, nervoznih odluka i izbjegavanja odgovornosti. Kao da smo očekivali da će pobjeda doći sama od sebe. Ove godine smo tako zaslužili i idemo u treću utakmicu, četrdeset minuta nas dijeli od polufinala'', kazao je trener Cibone Ivan Rudež.
''Čestitke mojim igračima. Nije se bilo lako vratiti nakon prošle utakmice gdje smo pali već u završnici prvog poluvremena. Rekao sam dečkima da to nije njihova realna slika. Ovo je nama treće pobjeda ove sezone i da imamo što reći u doigravanju. Majstorica će biti šesta međusobna utakmica i nepoznanica nema", naglasio je trener Dubrave Josip Sesar.
Wright je ubacio 23 poena (20 u drugom poluvremenu). Gnjidić je dodao 20 uz 8 asista, Rajaofera 14, a Škifić 10. Kod Cibone Renato Serdarušić je ubacio 14, a po 12 Jan Palokaj i Justin Roberson.