Dubrovnik i dalje ruši sve pred sobom, pobjede Osijeka i Hermesa

Prva muška liga

U 20.kolu Prve muške lige Hermes Analitica je slavila u Zadru kod domaćin Jazina, a poraze su upisali Mladost u Dubrovniku i Zagreb u Osijeku. Analitičari su slavili u Zadru 94:83 u utakmici gdje su u prvoj četvrtini ubacili pet trica (Ivanković i Grgić po dvije) za +14 (30:16). Domaćini su do poluvremena prepolovili prednost, a u 27 minuti tricom Roka Lukića izjednačili (60:60). Novu prednost gostima vraćaju Josip Škara, Ante Smolić i Ivan Mileković koji je povezao šest poena, a u posljednjoj četvrtini nije bilo rezultatske neizvjesnosti nakon trice Filipa Kordića za 81:70.

Smolić je s 23 poena i 19 skokova predvodio goste. Škara je dodao 18 uz 6 asista, a Kordić i Grgić po 13. Kod Jazina prvo ime Dino Palčić (13).

Mladost je poražena kod vodećeg Dubrovnika 80:63. Domaćini su se rezultatski odvojili sredinom treće četvrtine kada su stigli do 16 razlike (56:40). Filip Vujičić (23p, 12sk) i Kristijan Šutalo (16p, 8sk) su predvodili domaćine, a kod Mladosti Luka Mršić je ubacio 15, a Renato Serdarušić i Petar Ogrizović 13 poena.

Vrijednosnice Osijek su na domaćem parketu slavile protiv Zagreba 73:63. Prednost nakon prvog poluvremena (41:37) gosti nisu uspjeli zadržati u trećoj četvrtini kada su domaćini serijom 17:4 stigli do +9 (59:50). Zagreb je zaprijetio u završnici nakon trice Dominika Joksimovića (63:58), a sve dvojbe riješile su trice Christiana Bradforda i Kristijana Vladovića.

Utakmicu su obilježili Bradford s 26 poena s jedne i Bruno Levanić Kutni s 29 poena s druge strane.