Dubrovnik osnovni dio sezone završio pobjedom nad Šibenkom, slijedi doigravanje

Autor: KK Dubrovnik Photo: KK Dubrovnik

Za Šibenku je sezona gotova

U zadnjem kolu regularnog dijela FAVBET Premijer lige, košarkaši Dubrovnika dočekali su Šibenku u kasnijem subotnjem terminu pred malim ekranima i publikom u Gospinom polju. Završilo je 86:75 (25:19, 19:21, 24:12, 18:23). Ovaj susret i nije imao neku veliku rezultatsku važnost za obje momčadi. Šibenka više nije mogla do doigravanja, dok Dubrovnik u doigravanje ulazi sa sedmog mjesta, što se znalo uoči utakmice.

Dubrovnik otvara odlično. U prvoj dionici +14 (17:3), što su gosti iz Šibenika do poluvremena uspjeli smanjiti na četiri poena zaostatka (44:40). U nastavku utakmice Dubrovčani se ponovno odljepljuju, što Šibenka ovaj put nije uspjela stići. Bilo je i +24 u zadnjem periodu (79-55), sve do konačnih 86:57.

Dubrovnik povratničku sezonu u FAVBET Premijer ligi završava sedmim mjestom (15-18). U četvrtfinalu će na dvije pobjede igrati protiv Splita, u četvrtak u Splitu te u nedjelju (5. svibnja) u Dubrovniku. Za šibensku momčad sezona je gotova. Završili su kao deveti s omjerom 13-20.

U redovima Dubrovnika Javon Levi je imao 22 poena, Petar Dubelj 15, a kapetan Ivan Vodopija 14. Kod Šibenke je 23 poena imao Milić Starovlah, a Luka Skorić 21.