Dubrovnik se nije dobro proveo u Puli

Domaća momčad je imala jasan plan od samog početka.

Košarkaši Dubrovnika su nakon uvodne pobjede nad Sonik Puntamikom doživjeli dva poraza u nizu, prvi na gostovanju kod Agrodalma, a drugi na svom parketu od Dubrave. Priliku za prekid negativnog niza su tražili kod Pule 1981, koja je bila u sličnom položaju. No, domaći teren se pokazao kao velika prednost Puležana, koji su čvrstom obranom limitirali goste na svega 42 poena u prve tri četvrtine. Sve dileme oko pobjednika su riješene četiri minute prije kraja, kada Toni Jelenković prvo polaže, a nakon toga i asistira Vedranu Pušiću za tricu, nakon čega domaći odlaze na nedostižnih +13 (69-56). Dubrovčani su do kraja tek smanjili razliku za konačnih 73-67.

Ponovno je u redovima Pule najefikasniji bio Amerikanac Christopher Hortman (19 poena, 6 skokova), a dvoznamenkasti su bili i Pušić (16 poena, 6 skokova), Jelenković (14 poena, 3 asistencije) i Kristijan Andabaka (11 poena, 7 skokova). Dubrovčane su predvodili Nikola Došen (21 poen, 5 skokova) i Ivan Vodopija (16 poena, 8 skokova).