Dubrovnik uvjerljiv protiv Bosca, Gospari su opet u plusu

Autor: KK Dubrovnik Photo: KK Dubrovnik

FAVBET Premijer liga

Košarkaški Dubrovnika na najbolji su mogući način željeli zaključiti zadnju domaću utakmicu u 2023. godini i pobijedili Bosco 108:87.

Gosti iz Zagreba su u prvoj četvrtini, na samom početku, imali vodstvo četiri poena (6-10). Nakon toga Dubrovčani uvjereno vraćaju u egal, pa već na kraju prve četvrtine imaju 21-15. U drugoj četvrtini momčad trenera Ivana Perinčića postiže čak 42 poena što je već bilo dovoljno za pobjedu. Rezultat poluvremena 63-37.

Bosco je u više navrata smanjivao zaostatak, ali Dubrovčani bi brzo odgovarali novim vezanim serijama. Trener Perinčić malo je odmorio početnu petorku, i na teren poslao mlade igrače da završe posao. Jakov Vujičić, Lovre Klarić, Petar Miović.

U redovima Dubrovnika 25 poena postigao je FIlip Vujičić, dok su Petar Dubelj i Javon Levi ubacili 16 koševa (Levi je uz to imao 10 asistencija, Dubelj 5). Kod gostiju je 22 poena postigao Matej Akrap.

Nakon 13 kola Dubrovnik je na omjeru pobjeda i poraza 7-6.