Dubrovnik zakuhao završnicu, Splićane Shorter povukao u polufinale

Autor: KK Dubrovnik Photo: Foto Adria

Imamo još jednog sudionika polufinala!

Košarkaši Splita izborili su plasman u polufinale FAVBET Premijer lige, nakon što su i u drugoj utakmici četvrtfinala uspjeli doći do pobjede protiv Dubrovnika. Prvo u četvrtak na Gripama (100-78), a onda i u Gospinom polju u nedjelju, kada je završilo 74-82 (12-15, 15-28, 23-17, 24-22).

Split je u prvoj četvrtini imao blago vodstvo, najveće je bilo +8 (6-14). Nakon toga, Dubrovnik dobrom obranom uspijeva uvesti Žute u nešto lošiju seriju. U drugoj četvrtini Dubrovnik prelazi u vodstvo četiri poena (21-17). No, nije dugo potrajalo, Split je počeo dobro pogađati, pa na poluvremenu imaju velikih +16 (27-43). Ubacili su čak osam trica, kojima su domaće košarkaše doveli u tešku poziciju uoči drugog poluvremena.

Dubrovnik nije imao što izgubiti, pa su u druge dvije četvrtine krenuli na sve ili ništa. U prve tri minute treće četvrtine smanjuju na osam poena zaostatka (37-45), a potom i na pet poena minusa (39-45). Rezultat koji je ponovno otvorio utakmicu u Gospinom polju. Uoči zadnjih deset minuta Split ima +10 (50-60). Dubrovčani nisu iskoristili nekoliko dobrih šansi kojima su mogli doći i do manjeg zaostatka.

Uslijedila je potom ludnica u Gospinom polju, u kojoj se utakmica praktički vratila na početak. Sjajan je Dubrovnik bio u napadu, pogađali su Guštin, Vujičić, Dubelj, Vodopija, i eto „Crveno-bijelih” na nuli. 65-65. Ipak, Split iskusno razbija ritam Dubrovnika i dolazi do pobjede i zasluženog polufinala.

U redovima domaćih 28 poena uz 11 skokova imao je Filip Vujičić. Petar Dubelj skupio je 17, uz 8 poena, dok je Gvido Guštin ubacio 14 (4 trice). Kod gostiju iz Splita Shorter je imao 17 uz 7 skokova. Sullivan je imao 14 uz 8 skokova. Dvoznamenkasti su još bili Kalajžić (13), Funderburk (11), i Tonko Vuko (10).