Dubrovniku derbi u Osijeku, Jazinama drama protiv Kvarnera, pobjede Hermesa, Omiša i Ribole

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Z.D. Photo: KK Vrijednonice Osijek

Prva muška liga

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK – KK DUBROVNIK 71:76 (20:20, 13:22, 23:16, 15:18)

Vrijednosnice su vodile prvih 16 minuta, nakon čega je Dubrovnik izjednačio tricom Vujičića za 31:31 te na poluvrijeme odlazi s vodstvom od 33:42. U drugom poluvremenu su Brokeri napravili seriju 12:0 i vratili vodstvo od 45:42. Ostatak utakmice je bio napet, ekipe su se izmijenjivale u vodstvu, no djelomično zahvaljujući lošem postotku šuta i puno izgubljenih lopti Vrijednosnica, gostujuća ekipa je pobijedila s konačnih 71:76.

• Vrijednosnice: Bradford 24, Vranješ 27, Tokić 6, Budimir 13, Bošnjak 2, Martinović, Dmitrović, Šiško, Perković 4, Sudžum 5, Pavić
  • Dubrovnik: Dubelj 14, Guštin 4, Vujičić F 35, Šutalo 2, Levi 8, Vujičić, Došen 5, Zadro 2, Vodopija 6, Kovačević

Trener Vrijednosnica, Srđan Helbich: “Čestitam Dubrovniku na pobjedi. Teško je biti skoncentriran kada igraš s dva, tri stožerna igrača 37 minuta. Imamo problem s ozljedama, nedostaje nam svježine i treninga da se vratimo u onaj ritam u kojem smo bili na početku.”

Trener Dubrovnika, Ivan Perinčić: “Čestitam mojim momcima, odigrali su sjajnu utakmicu protiv jako teškog protivnika. Vidi se da su oni odigrali neke teške utakmice, utakmica je bila napeta, odlučile su nijanse.”

RIBOLA KAŠTELA – SONIK PUNTAMIKA 102:65 (30:20, 29:20, 30:15, 13:10)

Peto prvenstveno kolo seniorima ‘Ribole Kaštela’ donijelo je treću pobjedu. Igrači Damira Rančića na svom su terenu uvjerljivo svladali zadarsku ‘Sonik Puntamiku’, lanjskog člana HT Premijer lige, rezultatom 102:65.

Iako su gosti u većem dijelu prve dionice bili ravnopravan protivnik, ponajviše zahvaljujući preciznom Gladoviću, ipak ni jednom nisu uspjeli biti u vodstvu, a na prvi odmor između četvrtina otišlo se sa ‘Ribolinih’ +10 (30-20).

Kako se utakmica primicala kraju, vodstvo domaćina je raslo sve više, a s najvećih +37 je ovaj rezultatski nezanimljiv i neravnopravan dvoboj i završio.

Prvi strijelac susreta bio je 19-godišnji bek ‘Ribole’ Luka Murko koji je odigrao svoju najbolju seniorsku utakmicu. Postigao je 23 poena gađajući iz igre 9/15, a do odlaska ekipa na veliki odmor trice je gađao savršenih 5/5. Antonio Klepo je ubacio 18, Mario Krešić 16, a Roko Galić i Ante Perkušić po 11 poena. Petar Markota je bio prvi skakač utakmice sa 9 uhvaćenih lopti, uz 5 poena, a jedan skok manje imao je već spomenuti Perkušić.

Kod zadarske momčadi je Toni Gladović skupio 17 poena (trice 4/7) uz 6 skokova, a Borna Jurela 16 uz 6 asistencija.

RIBOLA KAŠTELA: J. Vidović 8, Klepo 18, Murko 23, K. Vidović, Galić 11, Delaš 2, Markota 5, Mario Krešić 16, Perkušić 11, Kedžo 3, Martin Krešić 1, Topić 4. Trener: Damir Rančić

SONIK PUNTAMIKA: Mrkić 3, Kovačević 5, Stručić, Šango, Alić 4, Zelanto 9, Gladović 17, Pavin 9, Jurela 16, Barić, Bašić, Brzoja 2. Trener: Jakov Vladović

JAKOV VLADOVIĆ, trener Sonik Puntamike: ”Zaslužena pobjeda Ribole Kaštela, što i sam rezultat najbolje pokazuje. Od prve minute su bili bolji, kvalitetniji, a više su i željeli pobjedu. Mi smo tu gdje jesmo i moramo se nadati da ćemo uspjeti nešto napraviti tijekom sezone. Bit će teško, a bez nekih pojačanja, mogu reći i nemoguće. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva.”

DAMIR RANČIĆ, trener Ribole Kaštela: ‘‘Uvjerljiva pobjeda protiv mlade zadarske ekipe koja večeras nije uspjela učiniti utakmicu rezultatski neizvjesnom. Mi smo ovaj susret dobro iskoristili s gledišta raspodjele minutaže. Želja nam je bila da neki igrači koji su u proteklim susretima igrali nešto manje unesu dodatnu energiju nakon potrošnje naših nositelja igre na tri prošlotjedna gostovanja te da što veći broj njih dobije na samopouzdanju kroz bogatiju minutažu. Idemo dalje, nova dva boda su tu, a ekipi Sonika želim da se što prije konsolidiraju i da uspiju ojačati svoj roster. Prijatelju Jakovu želim svu sreću u toj borbi.”

KK OMIŠ ČAGALJ TOURS – KK SAMOBOR 68:61 (13:11, 24:22, 15:19, 16:9)

Košarkaški klub Omiš Čagalj Tours u petom kolu prve muške lige pobijedio je košarkaše Samobora rezultatom 68:61 . Premda su u početku s protivnicima igrali s manjom razlikom, Omišani su preuzeli vodstvo i odnijeli pobjedu.

Košarkaški klub Samobor se pokazao u dobar u obrani te su imali odličnu visoku liniju, a istaknuli su se: Filip Vranješ (14 poena), Domagoj Samac (11 poena), Franko Kalpić (8 poena) i Dominik Rašić (7 poena).

Bolji u igri pokazali su se ovog puta Omišani među kojima su se istaknuli: Ivan Rašetina (17 poena), Donald Morris (15 poena), Dino Šipić (8 poena) i Luka Petrašić s 5 poena. Ostali igrači također su se pokazali u dobroj obrani i omogućili Omišu još jednu pobjedu na domaćem terenu.

HERMES ANALITICA – MLADOST 105-81 (23-14, 20-26, 26-20, 36-21)

Od samoga početka Zmajevi preuzimaju konce igre u svoje ruke i odlaze na desetak poena prednosti. Sredinom druge četvrtine dolazi do velike krize domaćina i gosti odlaze na velikih 7 poena prednosti (33-40). Nakon minute odmora domaćini rade seriju 10-0 i na veliki odmor odlaze s tri poena prednosti.

Drugo poluvrijeme nosi sasvim drugu sliku. Razigrani domaćini podižu ritam igre, povezuju seriju dalekometnih ubačaja i brzih protiv napada kojima lome otpor Mladosti.

Kod domaćina je 5 igrača postiglo dvoznamenkasti broj poena, a naročito se iskazao mladi Fran Grgić s 21 poenom, 8 skokova i 4 asistencije. Kordić je dodao 21 poen te po 5 skokova i asistencija, a važnu ulogu je odigrao i oporavljeni Ivanković s 19 poena.

Kod gostiju koji su nadskakali domaćine (44 – 38) prvo ime Ogrizović 25 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a istakli su se još  Mršić s 15 poena, 7 skova i 5 asistencija te Ljubičić s 12 poena i 6 skokova.

Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice: “Čestitam momcima na borbenoj i kvalitetnoj igri, a gostima na izuzetno korektnoj utakmici. Konačno smo se malo kompletirali, vratio nam se i Mileković što je mladim igračima dalo sigurnosti. Očekujemo nastavak rasta forme, a nakon najdužeg gostovanja u Dubrovniku za dva tjedna nas čeka ključna utakmica  prvog dijela sezone protiv Samobora.”

Ivan Kapov, pomoćni trener Mladosti: “Čestitke igračima Hermesa na zasluženoj pobjedi. Znali smo da imaju nekoliko izuzetnih igrača za ovu ligu i nismo uspjeli parirati kako smo željeli.”

JAZINE - KVARNER 2010  69:68 (21:14, 17:17, 17:16, 14:21)

Do subote neporaženi riječki Kvarner 2010 je poražen od Jazina 69-68! Zadrani su nastupili bez bez dva iskusna igrača iz petorke, beka Petra Marića i centra Antona Karzanovskog, no uspjeli su slaviti u dramaričnoj završnici.

Predvodili su ih mladi igrači Zagoršak (16), Klarica (14), (Lukić)14 i Njegovan (7poena i 6 skokova) uz dirigenta orkestra playa Palčića koji je uz 6 pone imao i 9 asistencija.

Kod Riječana sjajnu je utakmicu odigrao Marko Damjanović koji je postigao 23 poena uz 11 skokova i tri blokade.