Basketball Camp Croatia

Izbor najboljeg mladog košarkaša Sezona 2025/26 1. mjesto: Noa Zemljić (Cedevita Junior) - 5 bodova 1. mjesto: Marat Kos (Zabok) - 5 bodova 3. mjesto: Niko Šare (Cedevita Junior) - 3 boda 3. mjesto Bruno Bubalo (Zabok) - 3 boda 5. mjesto Andro Mirčeta (Samobor) - 1 bod 5. mjesto - Vigo Bart (Cibona) - 1 bod

Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Noa Zemljić
Cedevita Junior
5 bodova
1. Marat Kos  Zabok 5 bodova
3. Niko Šare  Cedevita Junior 3 boda

Hrvatska
Regija
VIDEO: Dynamic nakon poraza počastio Splićane pizzama, pogledajte kako slave Žuti

VIDEO: Dynamic nakon poraza počastio Splićane pizzama, pogledajte kako slave Žuti

Fešta u Beogradu.

Veliku pobjedu, u pravoj drami, ostvarili su "Žuti", Split je na gostovanju u Beogradu u dvoboju 2. kola Druge ABA lige sa 78:72 (17:14, 22:20, 21:21, 18:17) svladao domaći Dynamic. Momčad Vladimira Anzulovića, osim u prvih par minuta, cijelo vrijeme kontrolirala je utakmicu, odigrala izvrstan dvoboj, a u samoj završnici "Žuti" su zadržali mirnoću i koncentraciju. Na kraju su Kedžo i društvo burno proslavili važan trijumf, a gostoljubivi domaćini naše momke  počastili su pizzama, koje su u svlačionici doslovno "planule". Split je u Drugoj ABA ligi startao s dvije pobjede. Momčad se ne vraća u Split već će iz Beograda kreće za Zagreb, s tim da će jednu noć ostati u Slavonskom Brodu. U subotu "Žuti" u 1. kolu HT Premijer lige gostuju kod Hermes Analitice.  

- Bila je ovo prava utakmica, dostojna Druge ABA lige, držim da smo na kraju zasluženo pobijedili, jer smo veći dio utakmice bili u vodstvu. Idemo dalje, za sedam dana na Gripe nam stiže Rogaška s kojom smo imali jaku pripremnu utakmicu. Nikome neće biti lako na našem parketu - rekao je Splitov trener Vladimir Anzulović. 

Kapetan Mateo Kedžo s 15 postignutih poena, uz Veljačića, bio je najefikasniji igrač utakmice.

- Ostvarili smo važnu pobjedu, Dynamic je odlična momčad i samim tim ovaj trijumf ima dodatnu dimenziju. Momci su se hrabro borili, bili smo baš prava momčad. Sada nema opuštanja, idemo dalje, lijepo je ući u sezonu s dvije pobjede. Vjerujem da će ovo što radimo prepoznati i naši navijači i sljedećeg tjedna kada nam stižu Rogaška i Cedevita napuniti Gripe - kazao je Kedžo. 

U pobjedi nad Dynamicom igrali su Kalajžić 5, Veljačić 15 (4 skoka, 4 asistencije), Kedžo 15 (6 skokova, 3 asistencije), Gabrić 12 (6 skokova), Omrčen, Marčinković 7 (8 skokova), Jukić, Kovačević 8, Vrgoč, Morris 14 (5 skokova, 5 asistencija), Cobbins 2.