Džikić i Budućnost prvaci polusezone

Nova pobjeda Podgoričana.

Nakon što je nekoliko kola ranije savladala Crvenu zvezdu u Železniku, Budućnost Voli je to ponovila i u duelu s FMP-om i tako im nanijela prvi poraz u ovoj dvorani u sezoni.

Istovremeno Podgoričani su sačuvali prvo mjesto nakon prve polovice ligaškog dijela ABA lige.

Od samog početka gosti su stavili do znanja da ih zanima samo pobjeda. Predvođeni sjajnim Gordićem potpuno su nadigrali FMP u prvih 10 minuta i riješili ga u svoju korist 30:18.

Održavali su tu prednost sve do pred kraj poluvremena kada je FMP tricama Simanića i Jeremića spustio ispod 10 razlike pa je na poluvremenu bilo 51:43 u korist lidera prvenstva.

Sam početak drugog poluvremena donio je opuštenu igru Budućnosti . FMP je to iskoristio i prešao u vodstvo 52:51 na 7:34 do kraja treće četvrtine.

Tada igrači iz Crne Gore zbijaju redove i do kraja 3/4 primaju samo 10 poena, a daju duplo više te u 4/4 ulaze s prednošću od 11 poena (71:62). Na taj su način završili posao jer se u posljednjoj četvrtini domaćin predao i pretrpio uvjerljiv poraz.

Gordić je s 14 poena i 7 asistencija predvodio svoju momčad do 10. pobjede, a kod FMP-a Jeremić je s 16 poena bio nešto iznad prosjeka u svojoj momčadi.

FMP: Budućnost Voli           76:93         18:30, 25:21,19:20, 14:22