Edukacija: Jakov Vladović i Šibenčani 'školovali' Splićane

Ši-ši-Šibenka!

Košarkaši Šibenke su u posljednjoj utakmici 20. kola HT Premijer lige na Gripama nadigrali Splićane rezultatom 79-92. Prvo ime susreta bio je zadarski veteran u šibenskim redovima Jakov Vladović koji je uz 21 poen imao 10 asistencija i 6 skokova i 72 posto šuta iz igre.

Slijedili su ga sugrađanin Ivan Vraneš (18 poena, 6 skokova, 3 asistencije) i Tonko Vuko (18 poena, 5 skokova, 3 asistencije).

U redovima Splita najefikasniji je bio još jedan Zadranin - Pavle Marčinković koji je uz 21 poen imao 8 skokova i 2 asistencije.

Izjednačeno prvo poluvrijeme dalo je nagovijestiti moguće iznenađenje na Gripama. U trećoj četvrtini Šibenčani su se napravili rezultatski odmak (62-70), koji je u završnoj dionici narastao i na 14 poena viška (76-90).

Splićani su ovim porazom borbu za treće mjesto s Goricom doveli do startnih pozicija (obje momčadi imaju omjer (14-6). Šibenka se pobjedom izjednačila s Vrijednosnicama Osijek (11-9) na pozicijama 5 i 6.