Standardmo dobar bio je Bojan Bogdanović.

Prošle noći na NBA parketima odigrano je 7 utakmica. Utakmicu sezone odigrao je Mario Hezonja. Standardan je bio Bojan Bogdanović, dok se Dragan Bender ponovo uklopio u sivilo Sunsa. Vodeće momčadi Zapada i Istoka, Rocketsi i Celticsi, upisale su nove pobjede, dok Bullsi nakon povratka Nikole Mirotića ne znaju za poraz.

Indiana Pacersi (16-12) na svom su parketu sa 95-100 poraženi od Oklahoma City Thundersa (13-14). Ključni trenutak dogodio se 15 sekundi prije kraja kad je kod rezultata 96-95 mladi Španjolac Alex Abrines zabio za 98-95 nakon skoka u napadu. Pacersi imaju napad za produžetak, no dugogodišnji Pacer Paul George krade loptu i malo kasnije sa linije slobodnih bacanja postiže konačan rezultat. Gosti su dobili skok 52-42 i time anulirali slab šut od 40,9%. Odlično su odigrali novozelandski centar Steven Adams (23k, 11/16šut, 13s) i Alex Abrines (14k, 4/6trica, 4s). Novi triple-double upisao je Russell Westbrook (10k, 17s, 12a, 2uk.l), no uz katastrofalan šut 3/17. Loš šuterski dan imali su i Paul George (12k, 3/14šut) te Carmelo Anthony (12k, 4/14šut). Pacersi nisu iskoristili činjenicu da je „velika trojka“ Thundersa iz igre gađala kombinirano 10/45. Kod domaćina najbolji Victor Oladipo (19k, 5s, 6a, 2uk.l) no uz šut 9/26, trica 1/9. Vrlo dobar je bio i Thadeus Young (11k, 10s, 7uk.l, 3bl), no i on je imao problem sa šutom 5/13, trice 0/3. Solidan je bio naš Bojan Bogdanović (15k, 4s, 3a, 2uk.l) no premalo za novu pobjedu.

Orlando Magic (11-18) poraženi su kod kuće od Los Angeles Clippersa (11-15) sa 95-106. Momčad s Floride započela je odlično susret i prvu četvrtinu dobila sa +11. No gosti rade seriju 14-0 i na poluvremenu je već +5 za Clipperse. U posljednjoj četvrtini gosti odlaze i na +15 i mirno privode utakmicu kraju. Kod pobjednika najbolja super rezerva Lou Williams (31k, 3/6trica, 3s, 8a), a odličan je bio i centar DeAndre Jordan (16k, 8/13šut, 20s, 3a, 2uk.l, 2bl). Miloš Teodosić u drugoj utakmici nakon povratka 8 poena te po 6 skokova i asistencija. Kod Magica najbolju utakmicu sezone odigrao je naš Mario Hezonja. Startao je u petorci i za 35 minuta ubacio 17 poena (4/5 za 2p, 2/6 trica,3/4 sl.bac) uz 9 skokova, 4 asistencije, 3 blokade i osvojenu loptu. Uz Maria solidno su odigrali Jonathon Simmons (20k, 6s, 8a) i Nikola Vučević (14k, 12s, 3a, 4uk.l, 2bl)

Phoenix Sunsi (9-21) na svom su parketu poraženi od Toronto Raptorsa (18-8) sa 109-115. Gosti iz Kanade su veći dio susreta imali kontrolu i u posljednju četvrtinu ulaze sa +13. No domaćin se ne predaje i malo po malo smanjuje prednost Raptorsa. Samo 23 sekunde prije kraja ta prednost je samo +2, no iskusni Raptorsi do kraja utakmice pogađaju sva četiri slobodna bacanja i upisuju novu pobjedu. Goste su do pobjede vodili DeMarr DeRozan (37k, 7s, 4a), Španjolac Serge Ibaka (21k, 8/11šut, 3/3trica, 13s) i Litavac Jonas Valančiunas (20k, 11s). Kod domaćina s klupe je sjajno odigrao Troy Daniels (32k, 7/10trica, 3s), a raspoloženi su bili i Greg Monroe (17k, 7/11šut, 11s, 2bl) te Tyler Ulis (16k, 6/8šut, 5s, 8a). Naš Dragan Bender za 28 minuta upisao je 5 poena (šut 2/6, trica 1/4) uz 4 skoka te po jednu asistenciju i blokadu.

Washington Wizardsi (15-13) su teško sa 93-87 pobijedili Memphis Grizzliese (8-20). Domaći su na poluvremenu imali +12, no loše su odigrali u trećoj i u posljednju dionicu ulaze sa samo +3. U toj dionici gosti stižu i do vodstva 67-65, no Wizardsi tad rade seriju 13-0. Dvije i pol minute prije kraja gosti se ponovo približavaju na samo -3, no Wizardsi rade novu seriju 8-0 i konačno prelamaju susret. Kod pobjednika najefikasniji Bradley Beal (18k, 3/5trica, 4s, 7a). Solidni su bili i Otto Porter Jr (14k, 9s, 2bl) te Poljak Marcin Gortat (12k, 8s, 3a, 2bl), a u sastav Wizardsa nakon ozljede vratio se i John Wall (13k, 4a, 2uk.l). Kod Grizzliesa koji su igrali bez Conleya, Evansa i Wrighta najbolji Andrew Harrison (20k, 6/9šut, 3s, 7a), JaMychal Green (15k, 3/4trica, 15s) i Španjolac Marc Gasol (15k, 10s).

Chicago Bullsi (7-20) su protiv Utah Jazza (13-15) slavili 103-100 i upisali četvrtu pobjedu u nizu. U izjednačenoj utakmici u kojoj se niti jedna momčad nije uspijela odvojiti odlučila je sama završnica. U zadnju minutu i pol gosti u tri navrata stižu na -2. U prva dva navrata domaćin odgovara košem, no u trećem pogađa samo jedno od dva slobodna bacanja. Tako Jazz dobija priliku tricom odvesti utakmicu u produžetak, no rookie Donovan Mitchell ne uspijeva iz iznimno teške pozicije. Bullsi su sad na 4-0 otkako im se u sastav vratio Nikola Mirotić, koji je sa 29 poena, 9 skokova i 2 osvojene lopte bio prvo ime ovog susreta. Za Bullse su solidno odigrali i Kris Dunn (13k, 7s, 8a, 4uk.l) te Robin Lopez (16k, 4s, 5a, 3bl). Kod Jazza najbolji Donovan Mitchell (32k, 3s, 6a, 2uk.l), a solidni su bili Španjolac Ricky Rubio (14k, 6s, 4a) i rezervist Alec Burks (13k, 7s).

Miami Heat (13-14) na domaćem je parketu sa 95-102 poražen od Portland Trailblazersa (14-13). Domaćin je počeo odlično i prvu četvrtinu dobio sa +12. Tu su prednost održavali i u posljednju dionicu ušli sa solidnih +9. No sredinom posljednje četvrtine gosti prvo dolaze do izjednačenja, da bi Damian Lillard sa sedam uzastopnih poena prelomio susret i donio bitnu pobjedu Blazersima. Kod pobjednika koji i dalje igraju bez Jusufa Nurkića najbolji CJ McCollum (28k, 3s, 3a, 2uk.l), Damian Lillard (18k, 3s, 6a) i Al-Farouq Aminu (15k, 13s). Kod domaćina najbolji rezervist Wayne Ellington (24k, 7/10trica, 4s, 2uk.l) i Dion Waiters (17k, 3s), dok je ispod svojih mogućnosti odigrao Slovenac Goran Dragić (11k uz šuz 4/12).

Boston Celticsi (24-6) su bili bolji od Denver Nuggetsa (15-13) sa 124-118. Celticsi su bili bez Horforda, Morrisa i Haywarda, a Nuggetsi bez Jokića, Millsapa i Bartona. Nakon izjednačene prve četvrtine Celticsi bolje reagiraju u drugoj i na odmor odlaze sa +9. U trećoj imaju i +13, no gosti se vraćaju u igru i u posljednju dionicu ulaze sa samo 5 poena zaostatka. U posljednjoj dionici Celticsi rutinirano održavaju prednost i dolaze do važne pobjede. Domaći su izgubili skok 30-48, no iz igre su šutirali sjajnih 59,5%. Najbolji su bili Kyrie Irving (33k, 12/19šut, 7a, 2bl) i Jaylen Brown (26k, 9/12šut, 3/4trica, 5s, 2uk.l), a solidno su ih pratili i Australac Aron Baynes (17k, 8/11šut, 6s), rookie Jayson Tatum (15k, 6/9šut, 4s) i rezervist Shane Larkin (14k, 6/6šut, 2/2trica, 3s, 2uk.l). Kod Nuggetsa najbolji Gary Harris (36k, 16/25šut, 6a, 2uk.l), Jamal Murray (28k, 10s, 4a, 3uk.l) i Mason Plumlee (15k, 7/9šut, 6s, 2uk.l).

New Orleans Pelicansi (15-14) su sa 115-108 svladali Milwaukee Buckse (15-11).  U izjednačenoj utakmici domaćin u posljednju četvrtinu ulazi sa +2. Igralo se koš na koš sa blagom prednošću domaćina. Utakmicu je kod rezultata 112-108 tricom 23 sekunde prije kraja prelomio DeMarcus Cousins. Najbolji u redovima pobjednika koji su iz igre šutirali odličnih 56,3% bili su DeMarcus Cousins (26k, 13s, 7a), Anthony Davis (25k, 10s, 4bl) i Etwaun Moore (21k, 8/11šut, 4/6trica, 5s, 4a). Kod Bucksa po običaju najbolji Grk Giannis Antetokounmpo (32k, 9s, 4a, 5uk.l). Usprkos lošem šuterskom danu pratio ga je Khris Middleton (15k, 5s, 10a), a po 14 poena dodali su Eric Bledsoe i John Henson.

Houston Rocketsi (22-4) su zadržali vodeću poziciju u ligi 108-96 pobjedom nad Charlotte Hornetsima (10-17). Rocketsi su već nakon prve četvrtine imali +15. Na ulasku u posljednju četvrtinu imali su +22 i kasnije rutinski priveli utakmicu kraju. Jedina loša stvar je ozljeda Luca Mbah a Moutea. Kod vodeće momčadi lige najbolji Chris Paul (31k, 5/9šut, 7s, 11a, 2uk.l), James Harden (21k, 4s, 8a) i Eric Gordon (17k). Kod Hornetsa najbolji Dwight Howard (26k, 18s, 3bl) i Michael Kidd-Gilchrist (18k, 8/12šut, 11s).