EL: Fantastična večer Luke Dončića i Unicaje, očajna Krunoslava Simona

Odigrano je prvih pet utakmica nove sezone Eurolige.

Leon Radošević i Brose Bamberg kapitulirali su na domaćem parketu protiv Nevena Spahije i Maccabija. Gosti su slavili 71-88. Bamberg je u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom 59-55, a potom doživio debakl. U završnih 10 minuta Izraelci su napravili seriju 12-33 i sa +17 završili ovu priču. Leon Radošević je ubacio 12 poena uz 6 skokova.

Brose Bamberg - Maccabi 71:88 (20:14, 16:23, 23:18, 12:33)

Anadolu Efes kojeg vodi Velimir Perasović i za kojeg igra Krunoslav Simon doživio je težak poraz od Reala. Španjolci su u Istanbulu slavili 74-88. Simon je ostao bez poena iako je uputio osam šutova prema obruču. Na drugoj strani briljirao je Luka Dončić s 27 poena. To je, za sada, njegov rekord karijere u EL.

Anadolu Efes – Real Madrid 74:88 (19:28, 17:17, 20:17, 18:26)

Iznenađenje jučerašnjeg dana pobjeda je Unicaje nad prvakom Europe Feenerbahceom 68-67.

Fener je u završnih 10 minuta ušao sa sedam poena viška, a onda potonuo do minusa od osam poena dvije minute i 18 sekundi prije kraja. Do kraja utakmice stigao je Fener na poen zaostatka, imao je i šut za pobjedu no Kostas Sloukas je promašio šut za pobjedu.

Unicaja - Fenerbahçe 68:67 (20:20, 16:21, 14:16, 18:10)

CSKA je nakon šokantne prve četvrtine koju je izgubio 16:30 stigao i prestigao Milano i na kraju pobijedio 93-84.

CSKA – Milano 93:84 (16:30, 22:18, 27:16, 28:20)

Olymiakos je kontrolirao utakmicu protiv Baskonije i stigao do prve pobjede 75-64.

Olympiakos - Baskonia 75:64 (16:12, 25:21. 19:16, 15:15)