EP JUNIORI: Klackalica sa Španjolcima umjesto Latvije donijela Francusku

Pobjeda je Hrvatima donosila prvo, a poraz zadnje mjesto u skupini. Do 34. minute smiješila nam se Latvija, a na kraju se ukazala Francuska.

U posljednjem trećem susretu D skupine EP za juniore U18 u Grčkoj reprezentacija Hrvatske je poražena od Španjolske 82:75. Na taj način Hrvatska je nastup u skupini završila na četvrtom (posljednjem) mjestu i u osmini finala u srijedu igrati će protiv Francuske koja je dobila sve tri utakmice u prvom krugu.

Hrvatska je protiv Španjolske pala u završnici, a nakon prednosti na poluvremenu (48:44) sastav Milana Karakaša je u posljednju četvrtinu ušao s prednošću 67:64. Posljednja prednost je bila 69:68 na šest minuta do kraja kada su Španjolci napravili seriju 10:2 i usmjerili utakmcu na svoj mlin.

Usman Garuba (17) i Santiago Aldama (16) su predvodili Španjolsku, a kod Hrvatske Sandro Rašić je ubacio 34 poena (trice 6/9), a Roko Škarica 15 poena uz 5 asista.