EP: Juniori startali s pobjedom

Hrvatska je u prvoj utakmici EP-a u Grčkoj svladala Finsku sa 60:55 (9-12, 24-18, 8-7, 19-18).

U prvoj utakmici Europskog prvenstva u Volosu naši su juniori  vršnjake iz Finske sa 60:55. Iako su Finci nešto bolje otvorili utakmicu pa i poveli 4:12, izabranici Milana Karakaša nakon početnog šoka tricom Leona Bulića za 9:12 završavaju četvrtinu.

U drugoj dionici Hrvatska preuzima kontrolu nad tijekom igre pa polovicom četvrtine finska klupa, pri rezultatu 19:20 za Finsku, traži time out. Potom Perttu Blomgren radi korake, što dobro iskorištava Lovro Gnjidić koji tricom na asistenciju Mateja Bošnjaka dovodi Hrvatsku do vodstva od 22:20. Vodstvo, iako neveliko, više ne dolazi u pitanje i na poluvrijeme se odlazi s 33:30.

Treća četvrtina bila je igra obrane u kojoj su Hrvati i Finci kombinirano upisali tek 15 poena (8:7). U posljednjoj dionici imala je Hrvatska i dvoznamenkasto vodstvo (52:41), no napetosti ne nedostaje jer Finci dvije minute do kraja hvataju priključak na 54:50. Situaciju spašava trica Sandra Rašića na asistenciju Mateja Rudana za puno ugodnijih 57:50, a utakmicu privodi kraju slobodno bacanje Mateja Bošnjaka za 60:55.

Lovro Gnjidić je ubacio 14 poena uz 5 asistencija i 5 osvojenih lopti. Leon Bulić je postigao 12 poena uz 5 skokova i 3 osvojene lopte za 18:39 provedenih u igri. Sandro Rašić je ubacio 11 poena (tri trice), a Matej Bošnjak 10.

Kod Finaca je najbolji bio Teemu Suokas iz startne petorke s 12 poena i 3 asistencije.