EP: Juniorke poražene od Švedske

Autor: Basketball.hr

Drugi poraz juniorki na Europskom prvenstvu u Mađarskoj.

Hrvatska juniorska reprezentacija upisala je poraz u drugoj utakmici Europskog prvenstva u Sopronu.

Nakon Srbije, od Hrvatske je bila bolja i Švedska koja je slavila 40:62.

Uvjerljiva je bila Švedska na otvaranju utakmice. U drugoj četvrtini Hrvatska je pružila jači otpor te se na poluvrijeme odlazi  s prednošću od devet poena (24:33) za Švedsku. Nije bilo nedostižno, ali u nastavku igre Švedska je pokazala da je kvalitetnija te zasluženo stiže do pobjede.

Najbolje u redovima Hrvatske bile su  Josipa Pavić sa 14 poena i 11 skokova te Karla Erjavec koja je ubacila 12 poena.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra sutra protiv Španjolske. Utakmica je na rasporedu u 17:30 sati.