EP KADETI: Duje Brala predvodio Hrvatsku do pobjede protiv Rusije

U subotu Hrvatska se u 21 sat sastaje s Italijom.

U Udinama (Italija) startalo je muško EP za kadete do 16.godina. Hrvatska reprezentacija pod vodstvom Mladena Erjaveca na startu je slavila protiv Rusije 65:58. Zadranin Duje Brala bio je uvjerljivo prvo ime susreta ubacivši 23 poena (8 sk, 4 as), a Zvonimir Ivišić je dodao 11 poena uz 7 skokova.

Hrvatska je dobila prvu četvrtinu 15:6, a na poluvremenu imala +5 (27:22). Sredinom treće četvrtine bilo je +10 (37:27), a onda je uslijedio pad koji je Rusija iskoristila i serijom 21:10 u posljednjih deset minuta ušla s minimalnom prednošću (48:47). Ipak u posljednjih deset minuta do izražaja je došla individualna kvaliteta Hrvatske koja je upisala startnu pobjedu uoči utakmica protiv Italije (subota) i Njemačke (nedjelja).