EP kadeti: Opet poraz u egalu, ni postolje, ni Svjetsko prvenstvo

Grčka je u samoj završnici pobijedila Hrvatsku s 92:84 (22-19, 28-23, 15-19, 27-23).

Utakmica između Grčke i Hrvatske na U16 Europskom prvenstvu nije bila borba za medalje, no pobjedniku ove utakmice pružala se prilika uhvatiti posljednje, 5. mjesto za odlazak na U17 Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine igrati u Bugarskoj.

Nakon još jedne egal utakmice, protivnik je u završnici ponovno pokazao više te Grčka s rezultatom 92:84 s Turskom kreće u boj za Svjetsko prvenstvo. Hrvatska reprezentacija će se pak sutra u 17:45 protiv Srbije pokušati izboriti za 7. europsko mjesto.

Prva je četvrtina utakmice s 22:19 pripala Grcima koji su se itekako čuvali i nakon 10 minuta igre imali tek jednu izgubljenu loptu, dok je za to vrijeme Hrvatska dogurala do brojke od 8 izgubljenih lopti. Ipak, šut je bio na našoj strani s visokih 71% ubačaja u prvoj dionici.

Druga četvrtinu skok šutom iz okreta otvara Tomislav Ivišić, a nakon još 4 uspješna slobodna bacanja Hrvatska je u vodstvu pri 22:25. Bolji napad od Grčke izabranici Mladena Erjavca prikazuju sve do rezultata 24:31 u našu korist, no tada kreće buđenje grčke reprezentacije. Minutu do isteka poluvremena Grci vode 43:40 da bi se na veliki odmor otišlo s 50:42.

Povratkom iz svlačionice Hrvatska se vraća do 50:48, Grčka se više ne uspijeva značajnije odvojiti, a trice Juraja Pleadina drže Hrvatsku na priključku. U posljednju se četvrtinu ulazi sa 65:61.

U posljednjoj dionici utakmice ni trica Nafpliotisa za dvoznamenkasto vodstvo Grčke od 77:67 nije zapečatila sudbinu Hrvatske. Izuzetna količina energije je utrošena u povratak i minutu do kraja Duje Brala izjednačuje za 84:84. Nakon toga više nije bilo koša iz igre, no grčki su reprezentativci znali prizvati prekršaje te ubacivši još 8 slobodnih bacanja upisuju pobjedu s 92:84.

Juraj Pleadin je ukupno ubacio 24 poena (od čega 5 trica) i 4 puta asistirao, a odličan je bio i Duje Brala s 20 poena, 8 skokova i 8 asistencija. Zvonimir Ivišić je dodao 14 poena, a brat Tomislav Ivišić 9 poena uz 7 skokova i 4 blokade.

KOMPLETNA STATISTIKA

Utakmicu sa Srbijom za 7. mjesto u poretku na Europskom prvenstvu moći ćete pratiti uživo na našoj Facebook stranici i FIBA YouTube kanalu.