EP U20 Ž: Hrvatska propustila prvu meč loptu za plasman u Diviziju A

Do 31. minute Hrvatice su bile u egalu.

Ženska U20 reprezentacija Hrvatske poražena je u polufinalu Europskog prvenstva (Divizija B) od Njemačke 52-70. Nakon izjednačenog prvog poluvremena Njemice su se odvojile u trećoj četvrtini na 43-49. Petrak je na otvaranju posljednje četvrtine tricom smanjila na 46-49, no bio je to posljednji trzaj Hrvatske.

Njemačka pravi seriju 11-0 kojom je riješila pitanje pobjednika. Petrak s 15 i Šimunić s 14 poena bile su najefikasnije u redovima hrvatske reprezentacije.

Hrvatskoj je tako propustila prvu priliku za plasman u Diviziju A, utakmica za treće mjesto protiv Bjelorusije koja je u polufinalu poražena os Slovačke 60-53.

Hrvatska i Bjelorusija već su se sastale u skupini, Bjeloruskinje su bile bolje 72-79.