EP U20 žene – B divizija: Mlađe seniorke ispustile +13 protiv Kosova

Autor: Branko Tabak Photo: HKS

Drugi poraz u dva kola

U utakmici 2. kola Europskog prvenstva mlađih seniorki u Skopju Hrvatska je upisala drugi poraz. Kosovo je slavilo nakon uzbudljive završnice 60-63.

HRVATSKA – KOSOVO 60:63 (18:11, 18:18, 13:15, 11:19)

Hrvatice su bolje ušle u susret i predvođene raspoloženom Linom Strilić došle do dvoznamenkaste prednosti 16-4, a do kraja prve četvrtine Kosovarke su tu prednost smanjile na 18-11.

Nakon trica Diellze Dekaj i Agnesa Rrahmani utakmica je u 25. minuti ušla u potpuni egal (25-25). Monika Crnjac (2), Lana Bešlić (3) i Nika Kurdija (1) vraćaju Hrvatsku na značajniju prednost (31-25), no trica kao najjače oružje igračica s Kosova zaustavlja nalet igračica trenerice Cvetane Matić. Ovoga puta zabila je Astera Tuhina za 31-28, a na poluvrijeme Hrvatska odlazi sa sedam poena viška (36-29) zahvaljujući poenima Nike Kurdije u samoj završnici druge četvrtine.

Stabilniju igru Hrvatice su pokazale na otvaranju treće četvrtine. Bilo je to vrijeme kada se činilo da Hrvatska kroči prema sigurnoj pobjedi. Nakon dvije i pol minute igre bilo je +10 (42-32). Ubrzo je Jelena Ljuboš ubacila tricu za 45-32.

Umjesto zatvaranja utakmice uslijedilo je razdoblje igre s puno pogrešaka što je Agnesa Rrahmani kaznila s pet povezanih poena. S dva joj se priključila Astera Tuhina i u tren oka Kosovarke su bile na dohvatljivom i prihvatljivom zaostatak od pet poena (47-42). Hrvatski post prekinula je s crte slobodnih bacanja Helena Galunić (49-42), a do ulaska u posljednju četvrtinu  protivnice su smanjile na 49-44.

Drama je bila neizbježna. Iako je tricom Line Strilić Hrvatska pobjegla na +6 (54-48). Tuhina i Rrahmani donijele su preokret (54-55) kojeg je tricom potvrdila Arbe Hashani za kosovsku seriju 10-0 i vodstvo 54-58.

Lea Maršić i Strilić izjednačuju na 1:26 prije kraja na 58-58, a nakon propuštenih prilika s obje strane Tuhina zabija pod prekršajem za 58-61. Maršić je uspjela produžiti nadu koju je s crte slobodnih bacanja za konačnih 60-63 ugasila Tuhina.

Pobjedničku ekipu do pobjede su predvodile Tuhina s 28 i Rrahmani s 19 poena. Kod Hrvatske Strilić je postigla 16, Crnjac 12, a Kurdija 11 poena.

U ponedjeljak s početkom u 18:45 sati Hrvatska se sastaje s reprezentacijom Sjeverne Makedonije.

Sve utakmice prvenstva prenosi Sport Klub televizija.